Juhend murdmaasuusa ostmiseks
Tere tulemast meie murdmaasuusade ostujuhtide juurde. Maastikusuuski ümbritsevas terminoloogias orienteerumine võib olla keeruline, kuid ärge muretsege - me oleme teile põhitõed lihtsustanud. Meie juhendi abil on täiusliku murdmaasuusa valimine lihtne.
Oma esimest või uut komplekti murdmaasuuski ostes on oluline arvestada paari võtmeteguriga. Kõigepealt soovitab meie krossisuusatamise ekspert Christian küsida endale need kolm küsimust:
- Milline suusataja olete? (Kas harrastussuusad või tulemuslikkusele orienteeritud)
- Kuhu soovite minna? (Rajal või väljaspool rada)
- Milline on teie kaal ja pikkus? (Suusa pikkuse valimine)
Kui te juba teate vastust nendele küsimustele, saate hõlpsasti leida sobiva paari, sirvides meie täielikku murdmaasuusade valikut - lihtsalt veenduge, et teie valik on kooskõlas teabega, mis on esitatud meie valikus iga konkreetse mudeli kohta esitatud suurusejuhendis.
Kui soovite sukelduda veidi sügavamalt maastikusuusade valiku põhitõdedesse, juhatame teid läbi järgmiste teemade:
Maasuusa suuruse määramine - millise suurusega maasuusad on vaja?
Paljud suusatajad küsivad abi, et leida õige pikkusega (või suurusega) murdmaasuusad. Kuid kasutaja kaal on vähemalt sama oluline kui murdmaasuusa pikkus. Iga meie poolt müüdava suusa puhul pakume mudelipõhist suurustabelit, mis võimaldab teil leida teie pikkusele ja kaalule sobiva suusamudeli.
Järgnevatest murdmaasuusa suurustabelitest leiate lihtsad arvutused, mis aitavad määrata, millise suurusega murdmaasuusad valida.
|
|
---|---|
Stiil | Arvutus |
Klassilised XC-suusad |
Teie pikkus +20 kuni +30 cm |
Suusad |
Sinu pikkus +10 kuni +15 cm |
|
|
---|---|
Stiil | Arvutus |
Klassilised XC-suusad |
Suusataja pikkus +5 kuni +20 cm |
Suusad |
Algaja: Isiklik kõrgus -5 kuni +10 cm Edasijõudnud: Isiklik kõrgus +5 kuni +10 cm |
Täiendavad suunised murdmaasuusa pikkuse ja kaalu kohta:
- Kogenud suusatajad eelistavad pigem pikemaid suuskasid.
- Algajaile soovitatakse valida mudelid valiku lühemast otsast.
- Kui olete kergem kui enamik teie pikkusega inimesi, valige suusad vahemiku lühemast otsast.
- Kui te olete raskem kui enamik teie pikkusega inimesi, valige suusad vahemiku kõrgemast otsast.
Maasuusatüübid - klassikaline suusatamine vs. suusatamine suuskadel
Maasuusatamise maailma sisenedes on üks esimesi erinevusi, millega te kokku puutute, klassikalised ja suusad. Need kaks peamist murdmaasuusatüüpi sobivad erinevatele suusastiilidele ja nõuavad erinevat tüüpi suuski. Uurime mõlemat suusatüüpi, enne kui läheme lähemalt maastikusuusade omaduste juurde.
KLASSIKALISED MURDMAASUUSAD
Klassikalised murdmaasuusad on mõeldud traditsioonilise suusatamise tehnika jaoks, kus suusataja liigub edasi, põtkates tahapoole ja libisedes. Nendel suuskadel on jala all kick-tsoon, mis tagab veojõu lumel. Löömatsooni tõmbejõud on võimalik saavutada kas kalasuuskade, löömavaha või krossijälgede abil.
Nahksuuski nimetatakse mõnikord ka vahata suuskadeks , sest need ei nõua vaha kasutamist kick-tsoonis. See mõiste võib tunduda eksitav, sest nahksuusad vajavad libisemisvaha libisemistsoonides. Vahata suusad on populaarne valik nende suurepärase jõudluse ja mugavuse tõttu. Vahata suuskade puhul ei ole vaja vaeva näha vaha eemaldamise ja pealekandmisega. See tähendab, et säästate aega ja lisakulu vahatamisvahenditele. Vahatatavad suusad on eelistatud entusiastide poolt, kes hindavad võimalust oma suuskade haarde- ja libisemistsoonide hoolikas reguleerimine. Need suusatajad võtavad aega, et tagada, et nende suusad on ideaalselt sobitatud konkreetsete tingimustega, millega nad suusatades kokku puutuvad.
Klassikalisi suuski soovitatakse algajatele nende stabiilsuse ja lihtsa kasutatavuse tõttu hooldatud radadel. Olenemata sellest, kas te teete oma esimesi samme murdmaasuusatamise maailmas või naudite rahulikku matka radadel, klassikalised suusad on see, mida te otsite. Klassikalised suusad on saadaval ka jõudlusele orienteeritud ja võistlusmudelitena, mis on mõeldud suusatajatele, kes otsivad suuremat kiirust, osavust ja täpsust radadel.
Sirvige meie klassikaliste murdmaasuusade valikut.
SUUSAD
Uisusuusad on mõeldud uisutehnika jaoks, mida iseloomustab küljelt küljele liikumine, mis sarnaneb uisutamisele või inline-suusatamisele. Uisusuuskadel on lame ja kitsas profiil, mis võimaldab tõhusat libisemist ja võimsaid samme. Erinevalt klassikalistest suuskadest ei ole uisusuuskadel jalge all löögipiirkonda; selle asemel tekitavad suusatajad edasiliikumise, lükates suusad külgsuunalise liikumisega nurga all ära. Lühidalt: pikk libisemine ja puudub löögitsoon.
Suusatamine toimub tavaliselt pigem siledal, hooldatud rajal kui klassikalistel radadel. Võrreldes klassikalise suusatamisega on suusatamise külgsuunalised liigutused keerulisemad, mistõttu suusatamine ei sobi algajatele.
Sirvige meie suusatamise suuskade valikut.
MAASTIKUSUUSAD
Backcountry-krossisuusad on mõeldud pikemate või lühemate distantside läbimiseks maastikul ning üldiselt on nende suusad laiemad, mistõttu sobivad need suusatamiseks väljaspool hooldatud radu. Seda tüüpi suusad on mõeldud hästi toimima vahelduvas maastikus ja erinevates lumeoludes, alates pehmest puudrist kuni kõva või jäise pinnani.
Laiema suusa disain tagab parema ujuvuse, jaotades teie keharaskuse suuremale pinnale ja vähendades ohtu vajuda lumme. Backcountry-suuskadel on ülesmäge ronimiseks kicktsoonid ning neid on nii vahatatud kui ka vahata. Paljud backcountry-suusad on varustatud terasservadega, mis tagavad haardumise jäisel lumel ja parandavad üldist kontrolli ja stabiilsust laskumisel.
Tutvu meie Backcountry-maastikusuuskade valikuga.
Maasuusad Camber & Flex
Camber viitab ülespoole suunatud kumerusele suusa pikkuses, kui see on asetatud tasasele pinnale. Mida suurem on suusade kumerus, seda vähem häirib suusade libisemist kick-tsoon, mis annab pikema libisemise ja suurema kiiruse.
Kõrge camberiga suusad on tundlikumad ja sobivad kiireks sõiduks, kuid see tuleb manööverdamisvõime arvelt. Kõrge kumerusega suuski on keerulisem pöörata, kuna sul on mõlemas otsas üks kokkupuutepunkt lumega. Kumeruse vähendamine muudab pööramise lihtsamaks, kuna see paigutab pöördepunkti suusa keskosas.
Camber'i tase mõjutab oluliselt suusa omadusi ja seega määrab sobiva camber'i taseme nii suusatamise liik kui ka teie oskuste tase.
Tavaliselt on klassikalistel suuskadel, mida soovitatakse algajatele või harrastussuusatajatele, vähem väljendunud kumerus. Seevastu mudelid, mis on mõeldud keskastme ja edasijõudnute jaoks ning mis on keskendunud jõudlusele, on sageli kõrgema kumerusega.
Rullsuuskadel on võrreldes klassikaliste suuskadega vähem väljendunud kumerus, kuid neil on siiski piisavalt kumerust, et suusataja raskus jaotuks ühtlaselt kogu suusale. See vähendatud kumerus hõlbustab külgsuunalist tõukamist uisusuusatamise ajal, parandades manööverdamisvõimet ja jõudlust lumel. Tänu haardevööndi puudumisele ei takista vähendatud kumerus uisusuuskadel libisemise ajal nende kiirust.
MURDMAASUUSA PAINDUVUS
Flex viitab sellele, kui jäik on suusa kumerus, ning flex mängib olulist rolli suusa kiiruse ja pöörlemisomaduste juures. Pehme flexiga suusad vajavad pehmel lumel haardumiseks vähem jõudu ja pakuvad ka lihtsamaid pöörlemisvõimalusi. Seevastu jäigema flexiga võib olla keerulisem manööverdada pehmel lumel, mistõttu on seda soovitav kasutada pigem kõval lumel ja suurematel kiirustel.
Enamiku suusatajate jaoks ei ole vaja süveneda murdmaasuusade camberi ja flexi nüanssidesse. Üldiselt piisab sellest, kui valida suusad, mis on kohandatud teie eelistatud murdmaasuusatamisstiilile, teie oskuste ja kogemuste tasemele ning teie kaalule ja pikkusele. Nii tagate suusatamise sujuvuse ja nauditava suusakogemuse, ilma et peaksite tehniliste detailide üle mõtlema.
Kui teil on veel kahtlusi, milliseid murdmaasuuski osta, võite meiega ühendust võtta.