Rulluisude ostmine
Valmistute "minimaalsete oskuste" testiks? Või lihtsalt vajad oma esimesi rulluiske? Mõlemal juhul tahate pöörata tähelepanu suurusele ja valida rattad vastavalt asjaoludele; põrandatüübile ja kasutaja kaalule. Loe seda juhendit, et teada saada, mida peaksite uute derby-uiskude ostmisel silmas pidama.
Vaata seda videot, milles anname sulle kiire ülevaate sellest, mida sa peaksid kindlasti teadma enne oma esimese paari derby-uiskude ostmist.
Roller derby on nii kontaktsport kui ka sotsiaalne meeskonnasport, mida mängitakse siseruumides. Õiged uisud on üliolulised sinu oskusele liikuda osavalt ja need mõjutavad sinu mängu väga palju. Kogemuste kogumisega teel jõuad ka sammu võrra lähemale oma isiklikele eelistustele.
Derbirattad - põrandakate, kõvadus ja kasutaja
Rulliderbys kasutad alati siserattaid, kuna mängid siseruumides. Muidugi, kui plaanite mängida õues, siis peaksite kasutama vastavalt ka rattaid. Heade rataste olemasolu on sinu mängu jaoks väga oluline ja kõik on seotud õige tasakaalu leidmisega põranda, rataste ja sinu kui mängija vahel.
- Libeda põranda puhul soovitame rataste kõvadust 88-92A. Nende pehmemate rataste kasutamine annab teile rohkem pinnale haardumist, et vältida libisemist.
- Libedate põrandate puhul soovitame kasutada rattarattaid 93-99A. Spordiväljakutel kiputakse kasutama 92-95A, mis on hea üldkehtiv rattakaredus.
Nagu käib ka kasutaja kaal:
- Mida rohkem te kaalute, seda kõvemad rattad peaksite valima.
- Mida vähem kaalute, seda pehmemad rattad peaksite valima.
Kui sul on tõesti suuri kahtlusi, milliseid rattaid valida, võib olla hea mõte laenata mõnelt oma meeskonna mängijalt rattaid.
Laagrid
Derbys ei mängi laagrid teie otsustamisel olulist rolli ja pealegi on neil loomulikult pikem eluiga, kuna te mängite siseruumides.
Laagrid mõjutavad seda, kui hästi ratas pöörleb. Mida suurem on laagri täpsus, seda kergemini rattad veerevad, mis toob kaasa suurema kiiruse. Täpsusastme määramiseks kasutate erinevaid skaalasid. SkatePro's kasutame tavaliselt ABEC-skaalat koos numbriga, näiteks ABEC 7, ja mida kõrgem on see hinnang, seda kõrgem on täpsusaste. Soovitame siiski osta tunnustatud kaubamärgilt, mitte keskenduda ainult ABEC-reitingule, sest on võimalik, et näiteks ABEC 7 laager on kiirem kui ABEC 9 laager. Lisaks ei ütle ABEC midagi selle kohta, kui vastupidav on laager.
Kui soovid üksikasjadesse süveneda, võid lugeda meie laagrite juhendit.
Derby rulluiskude plaadid - nailon vs. alumiinium
Saate valida nailonist ja alumiiniumist plaatide vahel. Alumiiniumi eelistab enamik derbimängijaid, kuid kui oled algaja ja otsid odavaid plaate, siis saab ka nailonist hakkama. Need on aga kerged plaadid, mille eluiga on lühem ja mis ei kannata nii suurt keharaskust kui alumiinium.
Pikemas perspektiivis tasub alumiiniumplaatide valimine ära. Need on nailoniga võrreldes vastupidavamad ja tundlikumad. Need on olulised tegurid kontaktspordis nagu derby, kus plaadid puutuvad kokku kõvade löökidega ja kus vajate uiskude paari, mis suudavad teie liikumistele paljudes agiilsetes liigutustes järgneda.
Veeremi nurk ja pehmendused agiilsete derby uiskude jaoks
Veoautode nurk on väga oluline selles, kui agiilsed on teie rulluisud rulluisu derbys. Tüüpiline veoauto nurk on vahemikus 10-45 kraadi, kuid neid on siiski palju erinevate nurkadega.
- Madalama nurga kraad võrdub suunatult stabiilsemate uiskudega.
- Suurem nurgaaste võrdub agiilsemate ja elavamate uiskudega.
Ka veermiku pehmendused määravad, kui liikuvad su uisud on. Üldiselt tarnitakse veermikud juba tootja poolt kõvade pehmendustega. Karmid padjad tähendavad suunatult stabiilsemaid uiske, kuid vähem manööverdamisvõimet. Neid saab aga kergesti vahetada pehmemate pehmendite vastu, et saada elavamad uisud, mis mitte ainult ei reageeri paremini teie liigutustele, vaid võimaldavad ka kergemini teha teravaid pöördeid.
Pehmenduste seadistus
Eristad kahte padjatüüpi: koonus ja tünn. Koonuste eelis on see, et need muudavad uisud elavamaks. See, millised padjad te oma setup'ile valite, sõltub sellest, mida teie derby uisud võimaldavad.
Rula on varustatud nelja padjaga - kaks tünni peal ja kaks enda valitud padjat põhjas - see võib olla segu tünnidest ja koonustest. See, kuidas te valite alumise padja segunemise, mõjutab uisut erinevalt:
- Kui soovid elavamat uisut, paremat pöörlemisvõimet ja stabiilset selga - pane ette koonus ja taha tünn.
- Veelgi elavama uisu saamiseks - asetage koonus ette ja taha.
Derby rulluiskude varbaotsad
Derby veerulluiskudel peatumiseks kasutad kas ettepoole paigutatud varbastoppe või spetsiifilisi pidurdustehnikaid, sest neil ei ole traditsioonilist piduriklotsi taga nagu inline-uiskudel.
Ärge unustage, et valida mitte-märgistav varbakinnitus, et vältida jälgede tekkimist põrandale.
Lühike vs. pikk vars
Toe stopperid on kas pika või lühikese varrega. Varre pikkus mõjutab seda, kui palju peate jalga tõstma, kui kõnnite varvastel. Seda on võimalik reguleerida ja see, millise pikkuse te valite, sõltub teie isiklikest eelistustest. Kuid tavaliselt:
- Pikki varsi kasutatakse koos suuremate ratastega.
- Lühikesi varsi kasutatakse koos väiksemate ratastega.
Vihje: Selleks, et teada saada, kui suur peaks olema teie varbaotsik, tõstke uisut tagumine osa, kui varbaotsik on suunatud allapoole, ja veenduge, et tagumise ratta ja pinna vahele mahub kolm sõrme.
Derby saapad
Sobivate saapaid valides on kõige tähtsam, et need sobiksid hästi. See tagab teile optimaalse kontrolli oma uiskude üle, et saaksite hõlpsasti liikuda. Derby-saapad on tavaliselt madala lõikega, kuid on olemas ka kõrge lõikega. Kõrge lõikega saapad pakuvad rohkem tuge pahkluudele, kuid madala lõikega saapad pakuvad rohkem manööverdamisvõimet, mis lihtsustab teravate pöörete tegemist - midagi, mida derbys palju vajate. Mõnede mudelite puhul on võimalik saapad isegi kuumvormida, et neid veelgi rohkem teie jala järgi vormida.
Derby uiskude mõõtmed
- Rusikareegel on, et vali sama suurus, mis on sinu kinga suurus, või mine pool numbrit suuremaks.
- Ärge unustage lugeda konkreetse toote suurustabelit veebilehel.
Sa tahad, et uisud istuksid tihedalt su jalga, ilma et need tegelikult pigistaksid. Õige istuvuse korral tunned palju suuremat kontrolli oma uiskude üle ja seega vähendad vigastuste ohtu, kui liigutad oma jalaliigeseid erinevates nurkades, mida on vaja rulluisumängus.
Rulluiskude kaitse
Kuna rulluisuderby on kontaktsport, on väga oluline, et sa kannaksid kvaliteetset rulluisukaitset - see tähendab vastupidavat varustust, mis katab suuremaid pindu. Pea meeles, et derby's on sul vaja kaitset KUN sa kukud, mitte KUI, nagu fitness-rulluisutamises.
Teie põlved on kõige olulisem osa, mida kaitsta, kuna need saavad palju põrutusi. Peale selle soovitame kanda ka randmekaitsmeid ja kiivrit, mis on kohustuslik, nagu ka suukaitsmete kandmine on kohustuslik - pea alati meeles, et kaitsed oma naeratust!
Tutvu meie rulluisude valikuga
Kui sul on veel mingeid kahtlusi või küsimusi, võta meiega julgelt ühendust.