Wakeboards - Veelauad
Mis on Wakeboard?
Wakeboardid on konkreetset tüüpi lauad, mida kasutatakse wakeboarding'is. Need on sageli valmistatud klaaskiust, mis on ümber puust, vahust või alumiiniumist südamiku. Lisaks sellele on wakeboardid erineva disaini, kuju ja pikkusega, et sobida erinevatele sõidustiilidele ja wakeboarding-tüüpidele.
Kuigi wakeboardidel on mõningaid sarnasusi kiteboardidega, ei tohiks wakeboardimiseks kasutada kiteboardi. Suurim erinevus nende kahe laudatüübi vahel on rocker line. Wakeboardidel on palju rohkem rocker'it, mis lihtsustab trikke, nagu ollies, samas kui kiteboardide lamedam profiil muudab need optimaalseks vee peal hõljumiseks. Teine erinevus seisneb selles, et wakeboardidel sõidetakse saapatüüpi sidemetega. Võrdluseks kasutatakse kiteboardide puhul, välja arvatud wakestyle kiteboardide puhul, kas rihmasid või rihmavaba seadistust.
Wakeboardi omadused
Wakeboardide mõned kõige olulisemad omadused on nende pikkus, rocker ja alus. Wakeboardide pikkus varieerub, kuid tavaliselt jääb see vahemikku 130 cm kuni 150 cm. Optimaalne pikkus tuleks otsustada sõitja kaalu ja sõidustiili põhjal.
Wakeboardidel on üsna väljendunud rockerid ja need on sageli pideva rockeriga, 3-astmelise rockeriga või hübriidrockeriga. Mõned uuemad mudelid on aga konstrueeritud suuskadele sarnase camber-rockeriga.
Mis puutub nende põhikujundisse, siis ilma omadusteta wakeboardid on ilma püsivate uimedeta või kanaliteta põhjas. Mõnedel laudadel on kanalid või V-piid, mis aitavad suunata veevoolu ja pehmendada maandumist. Wakeparkide jaoks ehitatud lainelaudadel on tavaliselt paagutatud alus, mis lisab tugevust ja vastupidavust.
Kuidas valida Wakeboardi?
Õige suurusega wakeboardi valimine sõltub mõnest praktilisest tegurist ning sellest, mida sa tahad laudaga teha. Rusikareeglina võib öelda, et mida raskem oled, seda pikem peaks sinu wakeboard olema. See tagab, et kaal jaotub ühtlaselt ja laud ujub hästi. Kui te kaalute alla 68 kg, siis valige umbes 137 cm pikkune või väiksem laud. Kui kaalud üle selle, siis vali 138 cm või rohkem. Rusikareeglina võib öelda, et suur laud annab vees suurema stabiilsuse ja suured trikid, nagu Flips, muutuvad lihtsamaks, kuid spinnid aeglasemaks ja keerulisemaks. Seetõttu soovitame algajatel soetada veidi suurem laud.
Teine element on see, millise stiiliga wakeboardingut soovite teha. Kui soovite sõita kaabliparkides, siis on parem valida puidust südamikuga laud, samas kui paatide jaoks mõeldud laudad on polüuretaanist südamikuga konstruktsiooniga.
Lisateavet selle kohta, millist wakeboardi valida, leiad meie Wakeboardi ostmise juhendist.