Uisud algajatele ja edasijõudnutele: Ostunipid: Ostunipid
Teie uiskude valik määrab teie kogemuse jääl. Olulised on sellised tegurid nagu uisutamisdistsipliin, sobivus ja pahkluu tugi, olenemata sellest, kas olete algaja, kes ostab oma esimesed uisud, või edasijõudnu, kes otsib oma oskuste täiustamiseks õigeid uiske.
Selle juhendi abil aitame teil teha teadliku otsuse. Siin on mõned peamised asjad, mida enne sukeldumist arvesse võtta:
- Uisutüübid: Kas peaksite valima harrastusuisud, iluuisud või jäähokiluustikud?
- Sobivus: Piisavalt tihke kontrolli saavutamiseks, kuid samas piisavalt mugav pikkadeks seanssideks.
- Mugavus vs. jõudlus: Kas te peate esmatähtsaks mugavust või püüate saavutada tipptulemusi?
- Terad: Lamedaid labasid koos varvapulkadega stabiilsuse tagamiseks või kumerad labad kiiruse ja osavuse saavutamiseks?
- Uisutera terade teritamine: Uued uisud vajavad algset teritamist.
Uisutüübid
Siin on ülevaade erinevatest saadaolevatest uisutüüpidest. Määrates kindlaks teie huvidele ja oskuste tasemele vastava uisutüübi, saate kitsendada oma valikuid ja lihtsustada valikuprotsessi.
Igal uisutüübil on ainulaadne tasakaalupunkt ja see tundub jääl märgatavalt erinev. Et teha kindlaks, mis sobib teie vajadustele kõige paremini, võite lugeda allpool erinevate uisutüüpide kohta või, mis veelgi parem, proovida erinevaid rendi uisupareid. Nende testimine omal käel aitab teil avastada, milline stiil tundub teile kõige loomulikum ja mugavam.
Puhkuseluisked
Puhkuseluisked on suurepärane valik algajatele ja juhuslikele uisutajatele. Need pakuvad hästi tasakaalustatud segu mugavusest, toestusest ja jõudlusest ning neid peetakse tihtipeale keskmeks iluuisude ja hokiluiskude vahel.
Kui otsustate spetsialiseeruda ja areneda kummaski distsipliinis, vajate lõpuks spetsiaalselt teie valitud distsipliinile mõeldud paari.
- Mugavad, isoleeritud voodrid, mis hoiavad jalad soojana ja kuivana.
- Lihtsalt kasutatavad paelad ja lukusüsteemid.
- Sobivad juhuslikuks uisutamiseks ja põhimanöövriteks.
- Tugi ja stabiilsus pahkluudele.
- Kergelt kumerad terad lihtsate pöörete tegemiseks (mõnel harrastusuuisutajal on siiski lamedad, stabiilsed iluuisutajate terad, millel on varbaküüned).
Pehmete, mugavate saapade ja pahkluude toe tõttu on harrastusuisud paljuski sarnased fitnessi inline uiskudega. Kui olete juba tuttav fitness-inline uiskudega, siis tõenäoliselt meeldib teile hea paar harrastusuuisikuid.
Figuuruuisud
Figuuruuisud on suurepärane valik täiskasvanutele, kes on huvitatud kunstilisest uisutamisest või neile, kes hindavad jääl stabiilsust. Oma lamedate, stabiilsete terade ja ikooniliste varbakinnitustega soovitatakse neid mõnikord algtasemel uisudeks absoluutsetele algajatele. Need on kindlasti õiged uisud, et õppida põhitõdesid, kui teie lõppeesmärk on tegeleda iluuisutamisega.
- Lamedad labad koos varbaküünistega tagavad parema kontrolli ja stabiilsuse.
- Pehmemad saapad tagavad paindlikkuse pahkluu liikumiseks, kuid pakuvad vähem tuge pahkluudele.
- Sobivad hüpete, spinnide ja muude iluuisutamistehnikate õppimiseks.
Kuna iluuisutamise saapad pakuvad minimaalset tuge pahkluudele, tunnevad paljud algajad end kindlamalt harrastusuuisutajatel. Mõned algajad leiavad, et varbaküüned on keeruline, sest need võivad olla takistuseks, teised aga hindavad neid lisatõmbejõu pärast, mida nad pakuvad esimestel sammudel jääl.
Jäähoki uisud
Jäähoki uisud on loodud kiiruse ja osavuse jaoks, mistõttu sobivad need täiskasvanutele, kes on huvitatud jäähoki mängimisest, või neile, kes eelistavad dünaamilisemat uisutamist, kus kiirus ja osavus on põhilised fookuspunktid.
- Kõverad terad kiirete manöövrite ja kiirenduse jaoks.
- Kõvad, toetavad saapad kaitseks ja pahkluude toetamiseks.
- Ideaalsed kiireks uisutamiseks ja hokispetsiifilisteks liikumisteks.
Algajaile võivad hokirulluisud olla suurepärane valik. Hokiluustikud algtasemel on sageli taskukohasemad ja spetsiaalselt algajatele mõeldud. Neil on tavaliselt mugavad sisemised ja paindlikumad saapakoored, mis teeb nende kasutamise lihtsamaks, kui alles õpid põhitõdesid.
Uiskude suuruse määramine
Õige suuruse määramine on mugavuse ja jõudluse seisukohalt ülioluline. Kui teete oste internetis, kasutage neid nõuandeid, et leida õige sobivus:
- Mõõtke oma jalad: Asetage oma jalg vastu seina ja mõõtke kaugus seinast kuni suure varba tipuni.
- Kasutage suurustabelit: Vaadake iga toote puhul esitatud suurustabelit, et sobitada teie jala pikkus sobiva suurusega uiskudega.
- Arvestage laiusega: Mõned kaubamärgid pakuvad erinevaid laiusvariante, seega arvestage seda parema sobivuse tagamiseks.
Mõne tulemuslikkusele orienteeritud uiskude puhul võib algajatel olla soovitatav valida üks suurus suurem kui tabelis soovitatud suurus. See võimaldab suuremat mugavust, mis on uisutamise põhitõdede õppimisel sageli olulisem kui jõudlus. Lugege antud uisuparile antud tootekirjeldust ja suuruse määramise juhendit, et näha kogu asjakohast teavet suuruse määramise kohta.
Uute uiskude sisselaskmine
Uute uiskude sisselugemise aeg on väga erinev, kuid on mõned üldised asjad, mida saate teha, kui soovite minimeerida villide tekkimise ohtu sisselugemise ajal.
- Lühikesed seansid: Tehke lühemaid uisusessioone ja tehke pausid, et uiskusid lahti teha ja jalgu puhata.
- Pitsitamine: Pitsitage uisud korralikult, võib-olla veidi lõdvemini kui tavaliselt.
- Põhiliigutused: Keskenduge pigem põhiliigutustele kui keeruliste manöövrite katsetamisele või intensiivsetele hokimängudele.
- Kandke neid kodus: Päevadel, mil te ei ole jääl, jätkake sisseelamisprotsessi, kandes uiskusid kodus. Kõvade uisukaitsmetega saate ohutult ringi käia ja jalad uiskudega harjuda.
Kõik need nõuanded on mõeldud järkjärgulise sisseelamisprotsessi tagamiseks. Tegelikult võib meie nõuanded kokku võtta ühes lihtsas reeglis: ärge kiirustage sisseelamisprotsessiga. Uued uisud vajavad aega, et kohanduda teie jalgadega, ja ka teil kulub aega, et kohaneda nende tundega. Parima sobivuse ja mugavuse saavutamiseks on vaja kannatlikkust.
Soojusvormitavad uisusaapad
Uued uisukingad tulevad üldise anatoomilise kujuga, mis ei pruugi teie jalgadele ideaalselt sobida. Kui aga kavatsete iluuisutamises või jäähokis tõsiselt areneda, võib soojusvormitud saapad pakkuda individuaalsemat sobivust, parandades nii mugavust kui ka jõudlust.
Väga soovitatav on lasta oma uisud vormida professionaalil. Kodus uiskude küpsetamise katse võib neid kahjustada, kuna kuumus võib nõrgestada liimliiteid ja õmblusi, mis kahjustab uiskude vastupidavust ja jõudlust.
Kuumavalmistatavad uisud on tavaliselt kõrgema hinnaklassi uisud ja te ei tohiks kunagi proovida neid kuumavalmistada, kui spetsifikatsioonides ei ole selgelt kirjas, et saapad on mõeldud kuumavalmistamiseks.
Uisuterad
Teie uiskude terad mängivad otsustavat rolli nende libisemisomaduste määramisel. Erinevatest metallidest valmistatud, sageli süsinikusisaldusega terade materjalid ja disain varieeruvad vastavalt kvaliteedile ja kasutusotstarbele. Sõltumata sellest, kas uisud tulevad eelnevalt teritatud kujul, on enamik uusi terasid karbist väljudes suhteliselt tuimad.
Uue tera esialgne teritamine on eriti oluline, sest see määrab tera õõnsuse - piki pinda kulgeva sooniku, mis võimaldab teral jääle haarduda. See haardumine tagab kõigile uisutajatele, olenemata nende oskustest, vajaliku kontrolli.
Parima tulemuse tagamiseks on soovitatav lasta äsja soetatud uiskude teritamine lasta professionaalil. SkatePro pakub professionaalset teritamise teenust, et säästa teid vaeva ja tagada, et teie terad on kohe karbist välja tulles valmis optimaalseks jõudluseks. Korralik teritamine muudab teie uiskude kasutamise oluliselt lihtsamaks.
Sessioonide vaheliseks hoolduseks on saadaval käeshoitavad uiskude teritajad. Kuigi need ei paku professionaalse teritamise täpsust, on need mugav viis terade teravuse ja jõudluse hoidmiseks.
Uisuterade tüübid
Uisutera jaguneb üldiselt kahte kategooriasse: iluuisutera ja jäähokiluuisutera. Mõlemad tüübid on mõeldud vastava spordiala ainulaadsete nõudmiste jaoks.
Jäähokijuuksuri terad: Hokiluuisutajate terad on kumerad ja nende kokkupuutepind jääga on väiksem. Selline konstruktsioon parandab liikuvust, manööverdamisvõimet ja kiirust - need on olulised omadused, mis on olulised hokis lahutamatult seotud teravate pöörete ja kiirenduste jaoks.
Joonisrulluiskude terad: Iluuisutajate terad on lamedamad, pakkudes suuremat stabiilsust iluuisutamise graatsilisteks manöövriteks. Varbaots on silmapaistev omadus, mis pakub hõõrdepunkti, mis aitab võimsatel hüpetel ja pöörlemiskiiruse tekitamisel. See on kasulik ka keerukate jalutuskäikude puhul ja võimaldab kontrollitumaid, äkilisi peatusi.
Jääge kaitstud!
Ärge laske kukkumise hirmul hoida end tagasi või, mis veelgi hullem, vigastustel, mida oleks võinud kergesti ära hoida. Kaitsevahendid võivad suurendada teie enesekindlust ja aidata teil kiiremini edasi liikuda. Kui stiil on probleemiks, valige varustus, mida saab kanda diskreetselt riiete all.
Kas sul on juba olemas kaitsevarustus inline-rulluisutamiseks? Hea uudis - see töötab sama hästi ka jääl. Kui mitte, siis on meil olemas suur valik varustust, sealhulgas kiivrid, põlvekaitsmed, randmekaitsmed ja põrutussortsid, mis kaitsevad teie sabaluud ja puusad. Olge ohutu ja nautige reisi!