Jäähokikepi ostmise juhend - leia oma mängu jaoks ideaalne kepi
Uue hokikepi valimisel on oluline, et see sobiks teie tasemele, pikkusele ja mängustiilile. Sa pead arvestama suurust, painduvust ja pinda, millel sa mängid.
Kuna saadaval on nii palju võimalusi, võib parima hokikepi leidmine teie vajadustele tunduda üle jõu käiva ülesandena. Olenemata sellest, kas mängite rull- või jäähokit, on õige kepi olemasolu teie soorituse jaoks ülioluline. Siin on nimekiri peamistest kaalutlustest, mis aitavad teil valida täiusliku hokikepi vastavalt teie stiilile, oskuste tasemele ja mängukeskkonnale.
- Pinnatüüp: Valige kepi vastavalt sellele, kus te mängite - jää-, rull- või tänavahoki.
- Materjal: Vali kepi, mis on valmistatud vastupidavast, kuid kergest materjalist.
- Pikkus: Mõõtke kepp vastavalt oma pikkusele ja mängustiilile.
- Painduvus: valige painduvus vastavalt teie tugevusele ja eelistatud löögitüübile.
- Käe tugevus: Valige vasak- või parempoolne, lähtudes oma käepidemest.
Nende aspektide kohta põhjaliku teabe saamiseks lugege edasi!
Ülevaade
Jäähokikepi tüübid: Jää-, rull- ja tänavamängija tüübid: Jää-, rull- ja tänavamängija
Üks esimesi asju, mida tuleb kaaluda, on see, kas kasutate kepi jäähokiks, rullhokiks või tänavahokiks. Valitud kepi valik sõltub suuresti pinnast, millel mängite, samuti teie mängustiilist.
- Jäähokikepid: Mõeldud kasutamiseks jääl
- Rullhokikepid: Mõeldud rullhokipindadele, näiteks sileda asfaldi või spordiväljaku plaatide jaoks.
- Tänavahokikepid: Tänavahokipulgad on tavaliselt valmistatud vastupidavatest materjalidest, et nad peaksid vastu kulumisele.
- Mitmeotstarbelised hokikepid: Paljud hokikepid sobivad suurepäraselt mitmekülgseks otstarbeks, nii et kui mängid natuke tänavahokit ja natuke sisehokit, võid piisata vaid ühe kepi ostmisest.
Kui loed antud hokikepi tootekirjeldust, siis pööra tähelepanu sellele, kas see on valmistatud konkreetse hokitüübi või -pinna jaoks.
Kas sa võid kasutada jäähokikeppe rullhokis?
Kui sul on jäähokispetsiifiline kepi, ei soovita me seda võtta rullhokimänguks, sest karedamal pinnal kulub hokikepi tera palju kiiremini ära. Kindlasti on soovitatav kasutada kepi tootja poolt ette nähtud otstarbel, kui soovite, et teil oleks võimalikult kaua kasutatav hokikepp.
Millest on hokikepid valmistatud?
Hokikepid on valmistatud sellistest materjalidest nagu süsinikkiud, klaaskiud, kevlar ja puit - kusjuures puit on algne materjal, millest hokikepid valmistati. Tänapäeval kohtab sageli komposiitmaterjalidest, sageli klaas- ja süsinikkiudude segust valmistatud keppe.
Hokikepi tera ei ole valmistatud täpselt samast materjalist kui võll. See on tingitud sellest, et vars peab olema vastupidav, kuid samas kerge, samas kui tera materjal peab olema piisavalt tugev, et vastu pidada kõvadele löökidele ja pallidele.
Hokikepi varred peavad olema suure tugevuse ja kaalu suhtega ning piisavalt paindlikud, et painduda ilma murdumata intensiivsete mängude ajal. Erinevad komposiitmaterjalid on nende omaduste jaoks optimeeritud, kuigi nagu arvata võib, on need omadused ka teatud lehtpuudel.
Hokikepi terad peavad vastu pidama ka väga kõvadele löökidele, lisamata mängijale liiga suurt kaalu. Need võivad olla valmistatud süsinikkiust, klaaskiust, puidust või plastist. Oluline on, et nii materjal kui ka tera kuju aitaksid mängijal kontrollida korvi ja lüüa täpselt.
Komposiit vs. puidust hokikepid
- Puidust hokikepid: Klassikalised ja tugevad puidust kepid on sageli raskemad, kuid pakuvad traditsioonilist tunnetust. Neid kasutatakse sageli tänavahokis või rullhokis nende vastupidavuse tõttu.
- Komposiithokikepid: Komposiitmaterjalidest, näiteks süsinikkiust, kevlarist või klaaskiust valmistatud komposiitmikud on kergemad ja paindlikumad. Neid kasutatakse tavaliselt jäähokis, kuid need sobivad suurepäraselt ka rullhokis, kui soovite suure jõudlusega keppi. Komposiitmikud on tavaliselt kallimad, kuid tagavad parema energiaülekande löökide puhul ja parema kontrolli.
Meie rullhokikeppide ja jäähokikeppide valikuid sirvides saate filtreerida kategooriaid võlli materjali ja tera materjali järgi.
Teile sobiva hokikepi pikkuse valimine
Õige hokikepi pikkuse leidmine on võtmetähtsusega, et maksimeerida oma kontrolli ja löökide jõudu. Sa peaksid valima oma hokikepi pikkuse mitme teguri alusel, sealhulgas sinu pikkuse, oskuste taseme, mängustiili ja isiklike eelistuste põhjal.
Lühike vs. pikk hokikepp
Lühemat hokikeppi on kergem kontrollida ja see on liikuvam, samas kui pikem kepp võimaldab sul katta laiemat ulatust. Sageli valivad ründavamad mängijad lühema kepi, samas kui kaitsvad hokimängijad valivad pikema kepi.
Õige hokikepi pikkuse leidmine
Asetage oma käsi mööda keha külge ja võtke uisud jalas olles kinni kepi otsast. Painutage kätt veidi, hoides seda keha lähedal. Kui tera varvas näitab kergelt ülespoole, on kepi pikkus õige.
Alternatiivne meetod on seista uiskudega või ilma uiskudeta ja hoida keppi vertikaalselt lõua suunas.
- Uisud jalas: Kepi ots ei tohiks ulatuda teie lõuast kõrgemale.
- Ilma uiskudeta: Kepi ots ei tohiks ulatuda üle teie ninaotsa.
Paljud hokimängijad ostavad veidi liiga pikki keppe, et nad saaksid neid oma soovitud pikkusele lõigata. See on hea nipp, kui te teate, mida teete, kuid pidage meeles, et kepi lõikamine tühistab igasuguse garantii.
Saate filtreerida meie rull- ja jäähokikeppide valikuid pikkuse järgi, mis annab teile võimaluse näha, milliseid keppe meil on teie soovitud pikkuses saadaval. Samuti soovitame heita pilk meie hokikepi suuruse juhendile, kui sul on kahtlusi.
- Avasta meie hokikepi suuruse juhend
- Avasta meie jäähokikeppide valik
- Avasta meie rullhokikeppide valik
Mis on hokikeppide painduvus?
Flex viitab sellele, kui palju paindub hokikepp jõu rakendamisel, näiteks löögi sooritamisel. Mida suurem on flexi number, seda jäigem on kepp. Õige flexi valimine sõltub teie tugevusest ja sellest, millist lööki soovite teha.
- Madalam painduvus: lihtsustab peenemat ja täpsemat lööki. Madalamat flexi soovitatakse tavaliselt vähem kogenud või noorematele mängijatele, sest nendega on lihtsam töötada.
- Kõrgem flex: Pakub võimalust sooritada üliraskeid lööke lisajõuga. Kõrgemat flexi kasutavad tavaliselt edasijõudnud hokimängijad.
Mis on hokikepi tera kõveruse eesmärk?
Tera kõverus on hokikepi teine kriitiline aspekt. See mõjutab seda, kuidas sa löömisel, söötmisel ja dribbeldamisel ketast või palli käsitsed, seega tasub sellel kindlasti silma peal hoida. Erinevate terakõverate proovimine aitab sul välja selgitada, mis tundub sulle ja sinu mängustiilile kõige loomulikum.
Luues pallile või kettale "tasku", parandab tera kõverus kontrolli palli/ketta üle ning võimaldab sul saada järjekindlamaid ja võimsamaid lööke.
Valik vasakukäelise või paremakäelise hokikepi vahel
Valik vasak- või paremakäelise hokikepi vahel sõltub sellest, kumba kätt sa kasutad kepi juhtimiseks. Kui teie parem käsi on kepi peal, siis soovite vasakukäelist kepi (ja vastupidi). See, milliselt küljelt sa lööd, ei sõltu sellest, kas sa oled loomupäraselt vasak- või paremakäeline - kõik sõltub sellest, mis sulle kõige mugavam tundub.
Kui kahtled, võta mõlema käega hokikepp ja aseta ennast nii, nagu kavatseksid sellega lüüa. Vali...
- Vasakukäeline hokikepp: Kui ketas on sinu vasakul pool ja parem käsi on kepi tipus, vasak käsi aga kõige lähemal labale.
- Parempoolne hokikepp: Kui ketas on teie paremal pool ja vasak käsi on kepi ülaosas, samas kui parem käsi on terale kõige lähemal.
Allpool olevas videos näitab Nicklas, kuidas määrata, kas oled vasakukäeline või paremakäeline hokimängija.
Ärge unustage vaadata või täielikud valikud vastavalt rull- ja jäähoki jaoks. Meil on olemas kõik, mida vajate jäähoki jaoks: