Rullsuuskade ostmine
Rullsuuski on eri stiile ja mudeleid, mis annab teile erinevaid võimalusi ja leida täiuslik seadistus teile. See juhend aitab teil valida, kui ostate uue rullsuusavarustuse.
Loe allpool, kuidas leida endale sobiv varustus.
Raamid: Kus ja millise stiiliga te sõidate?
Esmalt pead sa kaaluma oma jooksustiili - kas oled klassikalise rullsuusatamise fänn või pigem uisutamisstiilis - ja ka seda, millist tüüpi pinnal sa eelistad joosta. Teie vastused nendele kahele küsimusele on väga olulised rullsuusaraami valikul. Kui te näiteks soovite joosta kruusal, ei ole madalad raamid ideaalsed. Kõrged raamid seevastu panevad teie tasakaalu proovile. Üldiselt on väga hea mõte osaleda proovitunnis, kui te pole kunagi varem rullsuusatamist proovinud. See aitab teil ka õiget varustust valida.
Raame valmistatakse erinevatest materjalidest - alumiiniumist, puidust, terasest ja süsinikust - ning kõigil materjalidel on omad eelised ja puudused. Näiteks puit annab suurema painduvuse ja parema suusatamise tunde, samas kui alumiinium on jäigem ja kergem ning sobib seetõttu paremini võistlusteks, kuna jõuülekanne on optimeeritud.
Rullsuusarattad
Lisaks rullsuusa õigete raamide valimisele on õige kõvadusega rataste ostmine samuti väga oluline, kui valite endale sobivad rullsuusad. Mõned rullsuusamargid pakuvad ühte, kahte, kolme või isegi nelja erinevat rattakaredust. Kui soovite sõita kruusateedel, peaksid rullsuuskade rattad olema pehmemad, samas kui kui sõidate peamiselt asfaldil, võite julgelt osta kõvemad rattad. Rullsuuskade ostmisel pidage silmas rataste kõvadust ja muidugi ka materjali, millest rattad on valmistatud. Mida kõvemad on rattad, seda suuremat vastupanu kogete rullsuusatamisel siledal asfaldil. Mida pehmem on rataste kõvadus, seda kergemini tunnete rullu.
Rullsuusasaapad
Ka rullsuusasaabaste osas pole valik kunagi varem olnud suurem kui tänapäeval. Varem oli üsna tavaline, et kasutati lihtsalt oma tavalist talvevarustust, kuid tänapäeval saab osta ka suviseid rullsuusasaapaid. Nende saabaste eeliseks on see, et need ei ole nii isoleeritud kui talvesaapad ja seetõttu on neid palju mugavam kanda, kui temperatuur on üle 5-8 kraadi.
Rullsuusatamise kepid ja kepikõnede näpunäited
Rullsuusaturg on laienenud spetsiaalsete rullsuusakepidega ning eriti kaalu ja materjalide osas on tehtud suuri edusamme.
Ostke endale paar rullsuusakeppe, mis sobivad teie oskustele, rullsuusatüübile ja kehapikkusele. Kui oled rullsuusatamises algaja või edasijõudnu, siis vali pigem pehme suusakepi, sest see on mugavam ja takistab paremini käte valutamist. Kui olete ekspert ja osalete näiteks võistlusvõistlustel, peaksite valima jäiga rullsuusakepi (80-100 % süsinikust), kuna see tagab parema jõuülekande. Pange tähele, et mida jäigem, seda kergem on kepi purunemine põrutuste ja löökide tõttu. Ka seetõttu on mõistlik keppe transportimisel kanda kepikotis. Ärge unustage, et visake keppe autosse või maapinnale, sest need võivad puruneda.
Rullsuusakepi pikkus peab vastama teie pikkusele ja kepid tuleb osta vastavalt teie sõidustiili (klassikaline või rullsuusatamine).
Klassiline
Valige kepi pikkus umbes 30 cm (12 tolli) kehapikkusest lühem. Seisa õiget pikkust mõõtes ka kepiga maapinnal. Pidage meeles, et kogenud rullsuusatajatel võib olla oma eelistatud kepi pikkus.
Skate
Rullsuusatamise stiili puhul peaksid kepid olema 15-20 cm (6-8 in) lühemad kui teie kehakõrgus. Seisa õiget pikkust mõõtes ka kepiga maapinnal. Pidage meeles, et kogenud rullsuusatajatel võib olla oma eelistatud kepi pikkus.
Rullsuusatamise kepi näpunäited
Paljud inimesed arvavad ekslikult, et nad võivad rullsuusatades kasutada samu otsikuid, mida nad tavaliselt talvel kasutavad. Kuid ka siin ei tohi teha kompromisse! Püüa kvaliteetseid kepiotsikuid, sest mida odavamalt ostad, seda pehmemat materjali saad. Pehmed kepiotsad kuluvad rullsuusatamisel kiiresti ära. Esimesed paljud korrad saad hakkama ka lihvkingaga. Mõne aja pärast peate otsad vahetama.
Õpi sellest videost, kuidas rullsuusakepi otsi vahetada:
Haaratsid ja rihmad
Rullsuusakepi käepidemete ja rihmade jaoks on võimalik saada erinevaid mudeleid. Oluline on, et käepidemed ja rihmad laseksid teil hõlpsasti suusakepid juhtida. Paljudel käepidemetel on korgist pind, mis tagab hea ja mugava kontrolli. Rihmad on samuti valmistatud erinevates mudelites, nagu näiteks Velcro sulgemine või väga nutikas boa sulgemine.
Aja jooksul kuluvad käepidemed ära ja te peate neid vahetama.
Vaata, kuidas käepidemeid vahetada, allolevast videost:
Peale selle: Kui teil on rullsuusakepid ilma sisseehitatud helkurita, siis peaksite oma ohutuse huvides kaaluma helkurite paigaldamist rullsuusakepile, et oleksite liikluses nähtav. Suusakepid on rullsuusatamisel kõige liikuvamad osad ja seega ka parim viis pimedal rattarajal või maanteel suusatades autode tähelepanu äratada. Rohkematel meie rullsuusakepidel on sisseehitatud helkurid - loe lähemalt iga toote alt.
On ütlematagi selge, et ka rullsuusatamise ajal tuleks kanda kiivrit, sest kiirus võib suureneda umbes 30 km/h.
Loodame, et juhatasime teid õigesse suunda ja vastasime kõigile teie küsimustele rullsuuskade ja tarvikute ostmise kohta. Kui sul on veel küsimusi või sa lihtsalt ei tea, milliseid rullsuuski osta, siis võta meiega julgelt ühendust.