Rulluisude ostmine
Kas mõtled rulluisutamisega alustamist või otsid uut paari rulluiskusid?
See juhend aitab teil leida teie vajadustele sobivad rulluisud. Olenemata sellest, kas otsite rulluiske rulluisuparki, rulatantsu, rütmirulluisutamist või treeninguna kruiisimist, juhatame teid läbi kõik olulised üksikasjad, mida enne ostu sooritamist arvesse võtta.
Ülevaade
Ülevaade
Millise suurusega rulluisud peaksin hankima?
Et leida oma rulluiskude jaoks ideaalne suurus, alusta oma jalgade pikkuse mõõtmisest. Seejärel vaadake suurusjuhendit, mis on esitatud teid huvitava rulluisu tooteleheküljel. Üldreeglina soovitatakse sageli minna oma tavalisest jalanõude suurusest ühe numbri võrra suuremaks. Mõõtmed võivad siiski brändi ja mudeli järgi erineda, seega kontrollige alati kahekordselt konkreetse suurustabeliga.
Parima sobivuse tagamiseks veenduge, et teie uisud oleksid mugavad - ei liiga kitsad ega liiga lahtised. Sobiv istuvus on uisutamisel õige kontrolli saavutamiseks hädavajalik. Pidage meeles, et saate oma rulluisude istuvust pisut reguleerida pitside abil: kui teil on laiemad jalad, võib pitside lõdvendamine aidata teie jalavormi kohandada. Seevastu kitsama istuvuse saavutamiseks pingutage paelu või kaaluge sisetalla või paksemate sokkide lisamist, et stabiliseerida oma jalgu rulluisusaabaste sees.
Millise rulluisusaapa tüübi peaksin valima?
Õigete rulluisusaabaste valimine on mugavuse ja jõudluse seisukohalt ülioluline. Parimad rulluisud on teile need, mis tunduvad kõige mugavamad, ja selles mängib olulist rolli valitud saapatüüp. Kui ostate rulluisud veebist ja ei saa neid eelnevalt proovida, arvestage parima valiku tegemiseks järgmisi omadusi:
- Pehmendus: Otsige uisud, millel on hea polsterdus pahkluu ümber. Hästi polsterdatud saapad, millel on tugev keel (riba pitside all), võimaldavad sul pikemalt ja mugavamalt uisutada.
- Jäikus: Saapa jäikus on oluline teie uisutamisstiili järgi. Kõvem saapas on ideaalne rulluisuparki või pikamaarulluisutamiseks, kuna see pakub paremat kaitset pahkluudele, paremat jõuülekannet ja vähendab väsimust. Kui eelistate tantsu- või slaalomrulluisutamist, pakub veidi pehmem saapas suuremat liikumisulatust. SkatePro lehel leiate jäikusandmed toote spetsifikatsioonides.
- Lõige: Saapa lõige on samuti oluline. Kõrge või keskmise lõikega saapad on parimad agressiivseks uisutamiseks või pikamaajooksuks, sest need pakuvad rohkem tuge ja kaitset pahkluudele. Selliste distsipliinide jaoks nagu mooserulluisutamine on sobivam madala lõikega saapas. Siiski valivad paljud džemmiuuisutajad kõrge lõikega rulluisusaapad ja lahutavad nööpaelte ülemised aasad, et suurendada pahkluu liikuvust.
- Kannad: Rulluisud on kas kõrge kontsaga, mis sarnaneb kunstliku uisutamise saapaid, või madala kontsaga, mis meenutab tossu. Kumb on parem? See sõltub teie eelistustest. Kõrged kontsad võivad vähendada tagurpidi kukkumise ohtu, samas kui madalad kontsad pakuvad loomulikku jala asendit ja madalamat raskuskeset, parandades tasakaalu. Paljud rulluisutajad lähtuvad oma otsuse tegemisel esteetikast, mis on rulluisutamises võtmetähtsusega. Usalda oma vaistu või proovi mõlemat stiili, et näha, milline sobib sulle paremini.
Rulluiskude plaadid ja veermikud
Rulluiskude plaadid ja veermikud on teie rulluisusaabaste all olev oluline riistvara. Plaat on alus, mis kinnitub otse saapale, samas kui veoautod on plaadiga ühendatud metallteljed, mis hoiavad rattaid paigal. Koos määravad need, kuidas teie uisud liiguvad ja reageerivad.
Meie ulatuslikust rulluisukollektsioonist leiate mudelid, mille plaadid on nendest materjalidest:
- Nailonplaadid: Need on kerged ja ideaalsed algajatele. Nad pakuvad kerget liikumist, kuid võivad olla vähem vastupidavad võrreldes teiste materjalidega. Kui olete algaja, piisab nailonplaatidest. Kuid kontrollige kindlasti toote üksikasjadest kaalupiiranguid.
- Alumiiniumplaadid: Tuntud oma tugevuse ja vastupidavuse poolest, on need raskemad, kuid pakuvad paremaid tulemusi edasijõudnutele või raskema kehaehitusega uisutajatele. Nad pakuvad suuremat stabiilsust ja vastupidavust.
- Klaaskiudplaadid: Need pakuvad tasakaalustatud kaalu ja tugevuse kombinatsiooni. Alumiiniumist kergemad, kuid nailonist vastupidavamad klaaskiust rulluisuplaadid on suurepärane valik uisutajatele, kes otsivad jõudlust ilma lisakaaluta.
Kui tegemist on rulluiskude veermikuga, ei pea algajad üldiselt sellele komponendile liiga palju tähelepanu pöörama. Algajatele mõeldud rulluiskudel on tavalised veermikud, samas kui rulluisuparki mõeldud agressiivsetel rulluiskudel on suuremad veermikud, mis tagavad parema jõudluse.
Õigete ratastega rulluiskude valimine
Rulluiskude rattad on otsustava tähtsusega, et määrata, kuidas teie uisud erinevatel pindadel toimivad. Rulluiskude valimisel kaaluge, kus ja kuidas te kavatsete neid kasutada:
- Välitingimustes uisutamine (pehmed rattad): Valige välitingimustes sõitmiseks pehmete ratastega rulluisud, mille kõvadus on tavaliselt vahemikus 78A-82A. Need rattad pakuvad paremat haardumist ja löögisummutust, mistõttu sobivad need ideaalselt karedale pinnale. Soovitatav on 58-65 mm läbimõõt - suuremad rattad tagavad suurema kiiruse ja saavad paremini hakkama kõnnitee pragudega, samas kui väiksemaid rattaid on lihtsam juhtida, mistõttu sobivad need algajatele.
- Agressiivne uisutamine (kõvad rattad): Rulluisutajatele, kes eelistavad agressiivset või pargirulluisutamist, valige kõvemad rattad, mille kõvadus on vahemikus 95A kuni 100A. Need rattad on vastupidavamad ja väiksema läbimõõduga, umbes 56 mm, pakkudes paremat kontrolli trikkide ja kiirete manöövrite sooritamiseks.
- Roller Dance/Jam Skating (keskmise kõvadusega rattad): Jam-rulluisutajad ja rulatantsijad eelistavad sageli keskmise kõvadusega rattaid, mille kõvadus on tavaliselt vahemikus 80A ja 85A. Need rattad saavutavad tasakaalu haardumise ja kiiruse vahel, kuid on oluline kohandada vastavalt pinnale, millel tantsite, näiteks siledamad siserajad või karmimad välitingimustes.
Kui sulle meeldivate rulluiskude rattad ei vasta sinu vajadustele, võid need alati välja vahetada teise komplekti vastu, mida saab osta eraldi. Vaadake meie videojuhendit:
lihtsate juhiste saamiseks, kuidas seda kodus teha. Paljud rulluisutajad hoiavad mitu rattakomplekti, mida vahetada vastavalt oma rulluisutamiskeskkonnale. See paindlikkus võimaldab teil saada parimad tulemused igas olukorras! Selleks, et leida vajalikud rattad, mine meie kategooriasse:
Rulluiskude laagrite mõistmine
Rulluiskude ostmisel puutute sageli kokku laagritega, mis on liigitatud ABEC-skaalal, mis ulatub ABEC 1-st ABEC 9-ni. See skaala mõõdab laagri konstruktsiooni täpsust - mida kõrgem number, seda täpsem on laager. Teoreetiliselt tähendab suurem täpsus sujuvamat veeremist, kuid laagri üldine kvaliteet mängib sageli olulisemat rolli selles, kui kiiresti teie rattad pöörlevad.
Sujuva veeremise tagamiseks on oluline laagrite nõuetekohane hooldus. Järgige neid nõuandeid:
- Vältige niiskust: Ärge kunagi hoidke rulluiske niiskes keskkonnas, sest niiskus võib põhjustada laagrite roostetamist või lagunemist.
- Kuivatage pärast rulluisutamist märjal pinnal: Kui uisutate vihma ajal või pärast vihma või pritsiva purskkaevu lähedal, kuivatage laagrid pärast seda alati.
- Regulaarne puhastamine ja määrimine: Puhastage ja määrige oma laagreid regulaarselt, et need töötaksid parimal võimalikul tasemel. Vaadake meie videojuhendit:
Õige hoolduse korral kestavad teie rulluiskude laagrid kauem ja pakuvad sujuvamat uisutamist. Kui leiate, et vajate uusi laagreid, leiate need meie kategooriast:
Rulluiskude varvapostid ja ummistustopperid
Rulluiskude varbaotsakuid on kahte põhitüüpi: bull-eye ja reguleeritavad. Kuigi algajatele sobivad mõlemad, soovitame reguleeritavaid varbakinnitusi edasijõudnutele ja edasijõudnutele.
- Bull-Eye varbakinnitid: Need on fikseeritud ja neid ei saa reguleerida, mis piirab kohandamist. Need sobivad ideaalselt algajatele, kuid pakuvad vähem võimalusi individuaalseks sobivuseks ja tunnetuseks.
- Reguleeritavad toe stopperid: Need võimaldavad teil varbaotsakute kõrgust oma eelistuste järgi reguleerida, pakkudes suuremat paindlikkust, eriti ratta läbimõõdu muutmisel või erinevate uisutamisstiilide proovimisel. Kui soovid rohkem teada saada varbaotsade reguleerimise kohta, vaata meie videojuhendit:
Oluline on märkida, et bull-eye varbakinnitusi ei saa vahetada reguleeritavate varbakinnituste vastu. Kui soovite aga kulunud stopperid välja vahetada või lihtsalt oma uiskude uue värviga kohandada, külastage meie kategooriat:
Rulatantsijate ja jam-uuisutajate puhul kasutatakse varbakinnitajate asemel jam-toppe. Need väikesed kummikomponendid on tantsuliigutuste jaoks ideaalsed, kuna need annavad parema aluse pöörete ajal ilma traditsiooniliste varbakinnitajate mahukuseta. Kuigi jam-topsid ei võimalda pidurdamist, aitavad nad kaitsta plaati ja on olulised sujuvate liigutuste jaoks.
Rulluiskude lihvimisklotsid agressiivseks uisutamiseks
Grind plokid, mida tuntakse ka slaidiplokkide või slaiderite nime all, on olulised agressiivsetele uisutajatele, kes soovivad grindida või slaidida rööbastel ja koppidel. Kui plaanite külastada skateparki või proovida agressiivset tänavarulluisutamist, on hea mõte valida rulluisud, mis on varustatud grindiblokkidega.
Kui kasutad esimest korda grindiblokkidega rulluiske, võid märgata, et rulluisud tunduvad veidi jäigemad. Kuid te kohanete kiiresti ja kui hakkate lihvima, hindate plokkide paigaldamise eeliseid! Kui sulle meeldib paar rulluiske, mis on varustatud grindiblokkidega, kuid sa ei kavatse grindida või liugu lasta, siis ära muretse - sa saad blokid hõlpsasti eemaldada.
Rulluisutamise kaitsevahendid
Kaitsevahendite kandmine on väga soovitatav kõigile rulluisutajatele, kuid see on eriti oluline, kui oled algaja, uisutad linnapiirkondades või harrastad agressiivset uisutamist. Oluliste kaitsevahendite hulka kuuluvad rulluisukiiver, randmekaitsmed, põlve- ja küünarnukikaitsmed. Need tooted ei hoia sind mitte ainult turvaliselt, vaid täielik varustatus suurendab sinu enesekindlust, aidates sul kiiremini õppida ja oma piire ületada.
Uute rulluiskude ostmisel on hea mõte haarata samal ajal ka kaitsevarustus. SkatePro's pakume kõike, mida vajate:
- Rulluisukiivrid
- Rulluisutamise kaitsekomplektid
- Rulluisutamise randmekaitsmed
- Rulluisutamise põlvekaitsmed
- Rulluisutamise küünarnukikaitsmed
Täiendava mugavuse tagamiseks vaadake meie pakette:
Rulluisud, kaitsevahendid ja isegi uisukoti saad komplekti!
Miks peaksin ostma rulluisud?
Rulluisud, mida tuntakse ka neljarajaliste uiskude nime all, on armastatud oma klassikalise retrohõngulise välimuse pärast, kuid nad pole kaugeltki igav! Kui oled veel otsustamata paari ostmise suhtes, siis mõtle sellele: rulluisud avavad sulle maailma võimalusi, kas soovid teha trikke, saada suurepärast trenni, lõbutseda sõpradega jääväljakul või õppida muljetavaldavaid tantsusamme.
Lisaks pakuvad rulluisud tänu oma laiale alusplaadile suuremat külgstabiilsust kui inline-rulluisud, mistõttu on need populaarsed valikud algajatele. Ka kogenud uisutajad saavad sellest lisakontrollist kasu, kasutades seda oma piiride ületamiseks ja edasijõudnute liigutuste sooritamiseks.
Lõpuks on rulluisud saadaval erinevates värvides, kujundustes ja suurustes, nii et need sobivad kõigile ja on suurepärane võimalus ennast väljendada!
Kui oled uudishimulik rulluisutamise eeliste kohta, vaata kindlasti meie juhendit:
Oled veel ebakindel? Võta meiega julgelt ühendust - me oleme alati valmis aitama: