Rulluisutamine
Sissejuhatus mängu
Otsid suure intensiivsusega spordiala. Füüsiline kontakt. Taktika. Tugevat ja mitmekesist kogukonda - siis võib rulluisuderby olla just sinu jaoks.
Rulliderby on kontaktsport, mida harrastatakse rulluiskudel ovaalsel rajal. Seda mängivad kaks viieliikmelist võistkonda. Derby on väga mitmekülgne spordiala ja seal on palju reegleid. Tegime infograafika, mis hõlmab kõige põhilisemaid reegleid.
Vaata kõige olulisemaid/põhireegleid siit.
Roller derby on kiiresti kasvav spordiala, mida mängivad naised ja mehed üle kogu maailma igas vanuses ja "suuruses"
"Derbys on ruumi kõigile. Meil on vaja nii väikeseid, kiireid mängijaid kui ka suuri, mahukaid. See on täiuslik segu toorest jõust, tehnikast, kiirusest ja strateegiast. Aga see ei ole ainult füüsika. Derby on sotsiaalne spordiala ja me oleme osa tugevast rahvusvahelisest kogukonnast," ütleb Nelle Kjer Aarhus Derby Danes ja Taani rahvusmeeskonna mängija.
Kuidas alustada
Kas oled huvitatud rulluisuderbyga alustamisest? Oma esimeseks mänguks valmistumiseks on põhimõtteliselt vaja vaid paari derbysse sobivaid rulluiske ja üleriigilist kaitsevarustust. Tutvu meie suure valikuga derby-uiskude valikuga siin.
Rulluisusaapas
Saage agiilseks. Derby on väga intensiivne mängupilt ja osavus on võtmetähtsusega. Seepärast kasutab enamik mängijaid madalat saapat, mis annab sulle suure paindlikkuse ja võimaldab kiiresti reageerida.
Mine kergelt ja kergelt. Kui oled algaja, ei pea valima kõrgekvaliteedilisi nahksaapaid. Vali kerged sünteetilised materjalid. Need sobivad sulle kohe karbist välja.
Rattad
Kontroll on kõik. Kui oled derbyga alles alustanud, soovitame paari rattaid, mille kõvadus on umbes 92A, kuid see on isiklik eelistus ja sõltub sinu kehakaalust. Loe rohkem derby-uiskude rataste valimise kohta siit.
Esmajärjekorras ohutus
Kaitske oma keha. Rulliderby on kontaktsport ning sa põrkad kokku ja saad takerduda. Veendu, et su kaitsevarustus oleks maksimaalselt pehmendav. Soovitame tugevat paari põlvekaitsmeid ning kõrgekvaliteedilisi küünarnukikaitsmeid ja randmekaitsmeid. Tutvu meie suure valikuga siin.
Hoidke oma pead. Sul on vaja ka uisu- või hokikiivrit, et kaitsta nii oma pea ees- kui ka tagakülge (uisutamisel võid kukkuda tagurpidi sama kergesti kui ettepoole). Leia kiiver, mis sulle sobib, siit.
Ära unusta oma hambaid. Väike, kuid oluline turvavarustus on suukaitse, mis kaitseb su hambad - ilma selleta ei tohi sa treeningutel või mängudel osaleda. Sellise leiad siit .
Rohkem
Tahad uurida rohkem üksikasju? Derby uiskude kokkupanekul tuleb arvestada paljude aspektidega, näiteks milliseid plaate ja varbakinnitusi kasutada, milliseid pehmendusi hankida ja palju muud. Tutvu meie täieliku juhendiga rulluisude ostmiseks.