Rullhoki: Kiire ja kõrge intensiivsusega
Otsid kiiret ja tegusat spordiala, mis ühendab endas kiiruse ja tehnika? Või äkki tahad väljaspool hooaega jäähokit tehes vormis püsida? Võib-olla otsite spordiala, mida saaksite tänavale kaasa võtta ja mängida ükskõik kus?
Rullhokit mängitakse kõikjal, alates tänavatest kuni hokiareenideni. Siit leiad lühiülevaate rullhoki kolmest põhiharust.
Põhitõed
Kõik rullhoki harud ei ole mitte ainult tegevusrikkad, vaid ka suurepärane võimalus harjutada oma põhitehnikaid, nagu pidurdamine, kiirendamine ja pööramine. Kui mõtlete rullhokiga alustamisest, ei ole vaja palju, et mängu alustada
"Alustasin seda mängimist tänaval koos vanemate poistega. Kõik, mis meil oli, oli kaks trikood, lame tänav, paar uiske, hokikepp ja pall. See ongi selle spordiala suurepärane asi. Sa ei pea olema mõne klubi liige ja treenima kindlal ajal. Sa võid lihtsalt helistada oma sõpradele või minna hokiväljakule ja vaadata, kas seal on mäng käimas," ütleb rull- ja jäähokimängija Jacob Lyby.
Saapad
Karmid löögid. Rullhoki uisud puutuvad sageli kokku kokkupõrgetega teiste mängijate kepi & ketta/palliga. Seepärast on saapad valmistatud lisapolstrite ja kõvade materjalidega, nagu vilt & ballistiline nailon, et hoida jalgu turvaliselt.
Raam
Kerged ja tihedad. Kiire mängutempo ja pidevalt muutuv suund tähendavad, et vajate väga liikuvat paari uiske. Kerge ja lühike alumiiniumraam annab sulle suurepärase manööverdamisvõime ja kiiruse. Alumiiniumraam on ka väga vastupidav ja ei väändu, kui teed neid järske pöördeid. Peale selle tagab see otsese jõuülekande.
Mõned raamid pakuvad sulle võimalust erineva suurusega ratastega seadistust. See hoiab teid madalal, pakkudes teile kiirust, kontrolli ja lühemat pidurdusmaad.
Rattad
Võta kinni. Suur osa jäähokist on pingeliste manöövrite ja järskude liigutuste tegemine, et vastast üle kavaldada või peatada - Ja selleks on vaja korralikku haardumist. Soovitame pehme rattapaari, kui mängid siseruumides, ja kõvemat rattapaari, kui mängid õues.
Kontroll on võti. Rataste suurus määrab uiskude manööverdamisvõime. Nelja rattaga "traditsioonilise" hokiluustepaari puhul soovitame väikeseid rattaid, mis tagavad teile suurepärase kontrolli, tasakaalu ja stabiilsuse.
Laagrid
Hoia end liikvel. Kiirus on hokis ülioluline ja sul on vaja head laagrit, et vastastega sammu pidada. Soovitame paari ABEC 7, ABEC 9, ILQ 7 või ILQ 9 laagreid. Vaadake meie juhendit laagrite kohta siit
Kaitsevahendid
Hoia end turvaliselt. Vajalik kaitsevarustus sõltub sellest, millist rullhokit sa mängid. Inline/skate hokis vajate kiivrit, suukaitset, küünarnuki- ja põlvekaitsmeid, kaitsekindaid, kannurihma ja säärekaitsmeid. Nelikhokis vajate kiivrit, küünarnuki ja põlvekaitsmeid ning säärekaitsmeid. Tänavahokis sõltub kaitsevarustus mängija eelistustest. Leia kõik vajalik siit.
Pall/kepp
Mida valida. Puck on kiirem ja elavam kui pall. Seda kasutatakse peamiselt siseruumides, kuid võid saada ka välitingimustes kasutamiseks mõeldud kettaid. Pakkide kasutamisel peab pind olema sile, kui sa kasutad ketast. Kui kasutate seda krobelisel pinnal, kus on augud või praod, siis paiskub ketas ringi. Pall on sobivam ja ei "lenda" nii kergesti. Lisaks on palli lihtsam käsitseda sellistel pindadel nagu asfalt.
Hokikepi
Kui kõrgele. See ongi küsimus. Rusikareegel on, et kepi peab ulatuma põrandast sinu lõuani, et see sobiks sulle ideaalselt - Loe lähemalt sellest, mida hokikepi ostmisel arvestada, siit