Laagrid & Spacers - Speed Skates
Milliseid laagreid kasutavad kiiruisutajad?
Kiiruisutamise laagrid on kiiruisutajate jaoks üks tähtsamaid varustuse osi. Kiiruisulaagrite valik võib mõjutada otseselt võistlejate kiirust ja tulemusi. Seega, olenemata eesmärgist, valivad kiiruisutajad kõige kvaliteetsemaid laagreid.
Millised on parimad kiiruisulaagrid?
Selleks, et hinnata parima kvaliteediga kiiruisulaagreid, tuleb arvesse võtta ABEC-klassifikatsiooni ja määrimist.
ABEC-klassifikatsioon määrab kindlaks laagri konstruktsioonitäpsuse ja täpsuse tootja poolt. ABEC-klassifikatsioon ulatub 1-st kuni 9-ni, mida suurem number, seda sujuvamalt ja kiiremini rulluvad teie rattad. Enamik kiiruisutajaid valivad ABEC 7 või ABEC 9 klassifikatsiooni, et maksimeerida oma jõudlust. Teist tüüpi laagreid, näiteks keraamilistest või Bones laagritest valmistatud laagreid peetakse sama heaks kui ABEC 7 ja ABEC 9 laagreid.
Kiiruisulaagreid võib õlitada kas õli või rasvaga. Õliga määritud laagrid pöörlevad väga kiiresti, kuid määrduvad kiiresti ja on tavaliselt parim valik siseruumides harjutavate kiiruisutajate jaoks. Määritud inline-kiiruisulaagrid pöörlevad aeglasemalt kui nende õlitatud vasted, kuid neid ei kahjusta mustus kiiresti, kui uisutatakse väljas.
Kas otsite oma uute laagrite paariks rattakomplekti? Vaadake meie kiiruisurataste rataste valikut.
Miks kasutada Speed Skate Spacereid?
Võidelda oma konkurendi edestamisega või tahad lihtsalt püstitada uut isiklikku parimat tulemust? On palju tegureid, mis mõjutavad teie jõudlust, kuid üks, mis sageli unustatakse, on spacerite kasutamine. Vahekaitsmed asuvad ratta laagrite vahel. Need tagavad, et laagrid on korralikult joondatud, jättes need vabalt pöörlema ja võimaldades seega uisutada suurtel kiirustel. Kuigi need on vaid väikesed, võivad need teha kogu vahet, kui teil on vaja vaid paar sekundit tagasi saada.
Kõige tähtsam asi, mida kiiruisude vahekauguste puhul meeles pidada, on see, et need sobivad teie uiskude telgile. Vahekaitsmeid on kahte tüüpi: ujuvvahekaitsmed ja pika muhviga laagrivahekaitsmed. Et näha, kumba te vajate, võtke ratas lahti ja proovige laagrit telje peale keerata. Kui mäng on suur, kasutage pika muhviga distantskettaid, et veenduda, et seadistus tundub pingul. Kui see sobib juba tihedalt, siis kasutage ujuvvahekaarti.