Seljakaitsed Suusatamiseks
Suusatamise ajal seljakaitsja kandmine
Suusatamise seljakaitset peetakse nüüdseks tavaliseks ja vajalikuks kaitsevahendiks. Varem kasutasid seda ainult ohtlikke trikke sooritavad ekstreemsuusatajad, nüüd kasutavad seda paljud täiskasvanud ja lapsed oma iga-aastasel suusapuhkusel. Suusatamise seljakaitsed, mida tuntakse ka suusakaitseliivide nime all, on loodud selleks, et summutada kukkumise tagajärjel saadud löögid, takistada kõvade või teravate esemete vigastamist ja kaitsta selgroogu.
Kaks põhitüüpi on kõvakesta seljakaitsmed ja pehmekesta seljakaitsmed. Kõvakoorelised seljakaitsmed on valmistatud tugevast plastist, näiteks polükarbonaadist. Pehmekoorelised seljakaitsjad kasutavad pehmemat, imavat vahtmaterjali, mis on kergem, kuid pakub vähem kaitset.
Kuidas peaks suusatamise seljakaitse sobima?
Suusaseljakaitseid kantakse tavaliselt otse suusaaluse põhikihi peal, millele järgnevad kesk- ja väliskiht. Sarnaselt põhikihi sobitusega peaksid seljakaitsmed istuma tihedalt keha külge, kuid mitte piirama liikumist. Polsterdatud ala ülemine osa peaks katma kaela alumise osa ja ulatuma kuni sabaluudeni.
On olemas Euroopa ohutusstandard, mille kohaselt on paljud suusatamise seljakaitsmed heaks kiidetud. Selle teabe leiate toote spetsifikatsioonidest kui EN-hinnatud 1621-2 (tase 1 või 2). Taseme 1 ja 2 erinevus seisneb selles, et viimane pakub suuremat löögisummutust. Seda ohutusstandardit kasutatakse ka mootorratta seljakaitsmete puhul.
Oluline on meeles pidada, et suusaseljakaitse kandmine ei tee teid võitmatuks, kuid see võib oluliselt vähendada või ennetada paljusid vigastusi ühes kõige tundlikumas kehaosas. Teie pea võib suusatamise ajal olla kõige haavatavam kehaosa, seega tutvuge meie kvaliteetsete ja sertifitseeritud suusakiivrite valikuga.