Skimboardi ostmine
Skimboarding (sõitmine mööda rannajoont lamedatel laudadel) kogub üha suuremat populaarsust. Kuid ärge laske end lihtsast välimusest petta - enne skimboardi ostmist tuleb mõelda paljude muutujate peale.
1. Laua tüüp - vahtpolster vs. puit
Skimboarde on kahte peamist tüüpi, mis põhinevad nende ehitamiseks kasutatud materjalil - vaht- või puit- ja vahtlaudad. Vahtlaudade puhul on tegemist võileivakonstruktsiooniga, kus vahtkummist südamik on paigutatud klaaskiu ja epoksiidikihtide vahele. "Sandwich-laudad" on kõrgekvaliteedilised tooted, mis on hapramad, hea ujuvusega ja sobivad suuremate lainete/suuskade jaoks. On ka 100% vahtplastist laudu, mis on mängulisemad, suure ujuvusega ja sobivad rohkem meelelahutuslikuks otstarbeks ja lastele. See tüüp on aga tüüpilisem bodyboardidele, seega kui otsite oma lapsele lõbusat lauda, vaadake meie bodyboardide sektsiooni.
On ka teisi variante, näiteks carbon-laudu, kuid need on professionaalsemad ja tunduvalt kõrgemas hinnaklassis.
Skimboarding jaguneb kahte kategooriasse: flatland/inland (madalates, liivastes vetes, nagu ojad, järved, luhad, jõed ja madalamad tõusu ja mõõna ääres) ja wave skimming (kaldamurdude juures sügavamatesse vetesse sissetulevate lainetega). Nende kahe kategooria ja teie oskuste taseme põhjal saate valida, kas osta vahtplastist või puidust laud.
- Vahusüdamikuga laudasid eelistavad üldiselt lainesuusatajad, sest need on kergemad, paksemad ja paindlikumad, mis võimaldab neil kergemini lainete peal hõljuda; nende paindlikkus ja ujuvus sobivad lainetuse korral. Vahtlaudu kasutavad üldiselt edasijõudnud ja edasijõudnud ratturid või need, kes on rohkem huvitatud trikkide tegemisest lainetega.
- Puidust lauad sobivad rohkem tasase maa (ka sisemaa) uisutamiseks. Kuna nad on raskemad (neil on väike ujuvus), siis vajuvad puidust skimplelauad ka kiiremini, mistõttu on neid parem kasutada madalates vetes. Need lauad sobivad paremini algajatele (madalamate kulude ja vastupidavuse mõttes) või sõitjatele, kes soovivad teha trikke rampidel, rööbastel jne, kus puit on vastupidavam.
2. Suurus
Teie skimboardi suuruse määravad mitmed tegurid, näiteks teie kaal, pikkus, kiirus (kui kiiresti te suudate lainele või slaidile joosta), teie kogemus ja stiil.
Kiirus on üks oluline tegur. Mida suuremat kiirust suudad saavutada, seda rohkem ujuvust saad, mis teeb uisutamise lihtsamaks. Ujuvus sõltub aga ka sellest, kui palju kaalu sa lauale paned. Mida suurem on laud, seda suurema ujuvuse saate.
Kogenud uisutajad eelistavad tavaliselt väiksemaid laudu, sest need on manööverdusvõimelisemad ja nendega on lihtsam trikke teha.
Vähem kogenud uisutajad vajavad aga suuremat lauda, mis suudab kanda nende kaalu, mis teeb uisutamise pinnal kergemaks, on kergemini tasakaalustatav (tänu suuremale jalapinnale) ja on üldiselt kiirem.
3. Laua kumerus (rocker) ja saba
Flatland skimboardid on peamiselt twin tip ehk sümmeetrilised, kus nina ja saba on ühesuguse kujuga. See võimaldab trikist välja tulla mõlemas suunas. Kõige levinumad twin tip kuju on Streamline ja Proto . Streamline'i kuju on manööverdusvõimelisem, samas kui Proto kuju annab rohkem stabiilsust.
Flatland skimboardid meenutavad rohkem rula, kuna neid kasutatakse sageli trikkide tegemiseks ja neil on puidust, vastupidav konstruktsioon, mis võimaldab sul rööbastele ja takistustele pääseda. Need lauad sobivad ideaalselt sulle, kes tahad oma rulaoskusi veele üle kanda.
Erineva tipu ja varvastega lauad on tüüpilised lainesuusatamiseks. Need lauad on suunatud ja on rohkem seotud surfamisega.
Rocker on laua nina (tipu) kumerus. Järsem rocker (rohkem painutatud nina) lihtsustab laineliste vete skimpimist, kuid võib teid aeglustada. Lamedam nina, mille rocker on madal, on parem rahulikes vetes, kus saate rohkem kiirust saavutada.
Laua teises otsas on saba. Saba on mitmes variatsioonis, kuid kõige levinumad on Pintail, Squash tail, Rounded ja W-tail (swallow tail). Pintails tagab hea tasakaalu vees, samas kui kandiline (ja ka W-saba variatsioonid) suurendavad laua liikuvust, mis teeb selle paremaks trikkide tegemiseks.
Valmis?
Nii et nüüd tead, mida teha, et hankida endale kõige sobivam skimboard:
- Otsustage tüübi ja materjali üle
- Valige õige suurus