Juhend õige suusakepi valimiseks
Murdmaasuusakepid mängivad murdmaasuusatamises olulist rolli. Klassikalises murdmaasuusatamises ja suusatamises on erinevad kepikõnni tehnikad ja seda on oluline silmas pidada murdmaasuusakepi valimisel. Selles juhendis süveneme lähemalt murdmaasuusakepi pikkusesse, materjali, käepidemete, nõuannete ja muusse.
Kui olete juba tuttav XC-suusakepi eripäradega, minge julgelt ja uurige meie täielikku valikut murdmaasuusakeppe. Kui mitte, siis jätkake lugemist, et tutvuda kõige olulisemate asjadega, mida murdmaasuusakepi valikul arvesse võtta.
Ülevaade
Ülevaade
Murdmaasuusakepid suuruse määramine: Millise suurusega murdmaasuusakepid on vaja?
Murdmaasuusakepid valides peaksite püüdma osta oma pikkusele ja suusastiilile sobivad kepid. Teisisõnu, sobiva krossisuusakepi pikkuse leidmisel tuleb sobitada kepi pikkus teie pikkusega, võttes samal ajal arvesse teie krossisuusatamisstiili.
Suusakepi suurus on oluline, sest see mõjutab jõuülekannet, mugavust ja vastupidavust. Liiga pikad kepid võivad koormata teie õlgu ja käsi, samas kui liiga lühikesed kepid võivad põhjustada suusatamise ajal liiga palju ettepoole kallutamist, mille tulemuseks on vähenenud jõuülekanne ja tasakaal.
Suusakepide soovitatav pikkus erineb klassikaliste suusakepide soovitatavast pikkusest, sest kepikõnni tehnika on erinev. Klassikalise suusatamise kepid on lühemad kui uisusuusatamise kepid, ja selleks on hea põhjus.
Selline tehnika nagu klassikaline topeltpoltustehnika nõuab, et suusataja tõstaks pulkasid, et need kindlalt maapinnale istutada. Jõudu rakendatakse kepile, kui ülakeha kallutatakse ettepoole, et tekitada tõukejõud. Kui kepid on liiga pikad, pingestab see õlgu ja raskendab jõu panemist kepile. Kui kepid on liiga lühikesed, ei suuda te oma sammudele sama palju jõudu rakendada.
Suusakepid on üldiselt sarnased klassikaliste suusakepidega, välja arvatud asjaolu, et need on pikemad. Kepid vajavad lihtsalt lisapikkust, et jõuda maapinnani, sest neid hoitakse tavaliselt V-kujuliselt maapinna suunas. Pikemad kepid võimaldavad suusatajatel jõuda kaugemale külgedele ja taha. See suurendab maksimaalselt kaugust, mille ulatuses nad saavad rakendada jõudu ja tekitada hoogu.
|
|
---|---|
Suusatamisstiil |
Üldine viide |
Klassikalise suusakepi pikkus |
30 cm (või 12") lühem kui suusataja pikkus. |
Suusasaabastega suusakepi pikkus |
20 cm (või 8") lühem kui suusataja pikkus. |
Märkus: Võistlussuusatamises on erieeskirjadest kinnipidamine hädavajalik. Vastavalt Rahvusvahelise Suusa- ja Lumelaua Föderatsiooni (FIS) rahvusvahelistele võistlusreeglitele ei tohi kepi pikkus ületada 83% kehakõrgusest, mis on mõõdetud maastikusuusasaapad seljas.
Kui te ei suuda leida täpselt teie pikkusele vastavaid keppe, ei ole põhjust pettuda. Algajatel soovitatakse valida veidi lühemad kepid, samas kui kogenud suusatajad hindavad tavaliselt oma kogemuste põhjal, kas suurust on soovitav suurendada.
Maastikusuusatamise jaoks on reguleeritavad ja suurema lumekorviga suusakepid hädavajalikud - seda uurime lähemalt maastikusuusakeppe käsitlevas osas.
Maasuusakepid Varre materjalid - jäikus ja kaal
Murdmaasuusakepi varred on valmistatud kas klaaskiust, süsinikkiust või nende kahe kombinatsioonist. Suusakepi jäikus sõltub selle süsiniku sisaldusest. Maasuusakepid, mis on valmistatud 100% süsinikust, on jäigemad kui 50% süsinikust ja 50% klaaskiust valmistatud kepid. Mõned mudelid on saadaval ka alumiiniumist. Alumiiniumist krossikepid on tavaliselt mõeldud maastikusuusatamiseks, kuna need sobivad paremini pikemate matkade kulumisele.
Jäikemate kepide eelis on see, et suusatades saad võimalikult suure jõuülekande. See muudab teie pingutuse maksimaalseks kiiruseks radadel. Pehmema kepi puhul ei saa te nii palju jõudu edasi anda. Teisest küljest on pehmem kepp pikemate vahemaade suusatamisel käte jaoks kergem. Kui teil on probleeme tundlike küünarnukkidega, võib pehmema kepi kasutamine olla kasulik. Rullsuusatamiseks, mis toimub kõvemal pinnal, on pehmem kepp hea valik - avastage meie valik rullsuusakeppe.
Kepi jäikus mõjutab ka kepi kaalu - mida jäigem on kepi, seda kergem on see. Kergema kepi puhul on vaja vähem jõudu, et käed iga löögi alguses ettepoole liigutada.
Teisisõnu: Kui olete kiire suusataja ja soovite parimat varustust, ostke jäigad ja kerged kepid. Kui te suusatate rahulikumas tempos - kui teie põhjus on pigem looduse imesid nautida, kui keskenduda kiirusele ja treeningule -, siis sobib ka pehmem kepikepp.
Maastikusuusakepi haardematerjalid ja rihma konstruktsioonid
Käepidemed mängivad murdmaasuusakepi jõudluses ja mugavuses olulist rolli. Need mõjutavad otseselt teie võimet säilitada suusatamise ajal kontroll ja stabiilsus. Haaratsid on tavaliselt valmistatud sellistest materjalidest nagu kumm, kork ja vaht - igaüks neist pakub unikaalseid eeliseid.
Kummist käepidemed tagavad kindla ja libisemiskindla haardumise, mistõttu sobivad need hästi iga ilmaga. Korgist käepidemed hoiavad teatavasti paremini soojust kui teised käepidematerjalid. See aitab hoida käed ja sõrmed soojana. Vahtkangad pakuvad kerget ja pehmendavat tunnet, vähendades käte väsimust pikemate retkede ajal ja tagades mugava haarde.
Lisaks käepidemetele ei saa ülehinnata kepirihmade tähtsust. Kepirihmad on hädavajalikud, et säilitada kontroll kepi üle. Oluline on rihma pikkuse õige reguleerimine, et tagada optimaalne jõudlus. Ideaalne reguleerimine võimaldab teil vabastada oma haaret kepi käepidemest, säilitades samal ajal sammude ajal tiheda kontrolli.
Valides oma eelistustele sobivad käepidemed ja tagades rihma õige reguleerimise, saate parandada oma suusatamise kogemust ja maksimeerida jõudlust radadel.
Kas otsite oma murdmaasuusakepidele varukäepidemeid või -rihmaid? Sirvige meie murdmaasuusakepi tarvikute valikut, et leida varugripid ja -rihmad.
Allpool olevast videost leiate lihtsad juhised, kuidas vahetada suusakepi haaratsid.
Maastikusuusakepid - suuremate lumekorvidega reguleeritavad suusakepid
Suuremate lumekorvidega suusakepid on tagamaa suusatamiseks hädavajalikud. Suuremad korvid tagavad märkimisväärse survepinna lahtisel lumel väljaspool tähistatud radu, tagades korraliku toe erinevates lumeoludes.
Pikendatavad suusakepid on maastikusuusatamise jaoks hädavajalik varustus. Mäe ületamisel on oluline võimalus kohandada iga kepi pikkust iseseisvalt. Reguleeritavate suusakepide abil saate maastikusuusatamiseks mõeldud suusakepid hoida käed üksteisega samal tasapinnal, kui läbite järsku maastikku, mida nimetatakse ka side-hilling'iks.
Maasuusatamisel, kus nõlvad võivad järsult muutuda, võimaldab paindlik kepi pikkuse reguleerimine suusatajatel kiiresti kohaneda muutuvate tingimustega. Kepi lühendamine ülesmäge tõusmiseks soodustab tõhusat, püstist kehahoiakut. Seevastu kepi pikendamine tasastel või allamägedel tagab parema võimenduse ja stabiilsuse.
Reguleeritavad suusakepid leiate meie murdmaasuusakepide valikust. Lehe ülaosas saate tulemusi filtreerida pikkuse järgi ja kui valite valikud, mis hõlmavad vahemikku (näiteks xx cm - xx cm), leiate kõik meie reguleeritava pikkusega kepi mudelid.
Suusakepi vahetamise nõuanded murdmaasuusakepi ja rullsuusakepi puhul
Aja jooksul kuluvad suusakepi otsad ära ja vajavad väljavahetamist. Samuti võite vahetada oma murdmaasuusakepi otsad kõvemate, asfaldile sobivate rullsuusakepi otsade vastu, kui soovite jätkata oma tavaliste kepide kasutamist rullsuusatamise treeninguks.
Alljärgnevas videos saate hõlpsasti järgitavad juhised krossi- või rullsuusakepi otsade vahetamiseks. Ärge unustage enne krossi- või rullsuusakepi otsade valimist mõõta oma kepi läbimõõtu.