Lumelaua ostmine
Lumelaua valik sõltub suuresti sinu tasemest ja sellest, kas sa oled kirglik sõitja, kes soovib sõita rajal, pargis või off-piste'is. Muud olulised tegurid, mida tuleb arvesse võtta, on teie jala suurus, kaal ja pikkus.
Millise pikkuse ja laiusega lumelaua peaksite valima?
- Lumelaua pikkuse määrab teie eelistus maastikul ja teie pikkus. Reeglina peaks teie lumelaud ulatuma kuskil õlgade ja pea keskkoha vahele. Üldiselt soovitatakse pikemaid laudu backcountry/off-piste'i jaoks, samas kui lühemad laudad sobivad freestyle'i sooritamiseks. Laud, mis jääb nende vahele, on mitmekülgne ja sobib kõikjal mägedes sõitmiseks.
Algajatele ja lastele on tavaliselt soovitatav valida veidi lühem laud, et saavutada lihtne ja lõbus kogemus lumelaual. Need suurusejuhised leiate üksikute lumelaudade tootelehekülgedelt, kui need on saadaval.
Viimasel ajal pakuvad kaubamärgid ka mudelipõhiseid suurustabelid, mis põhinevad kaalul. See on ilmselt parim võimalus õige lumelaudade pikkuse valimiseks. - Lumelaua laiust eristatakse peamiselt Standard ja Wide. Laiad laudad on soovitavad jalatsisuurusele 44 ja üle selle. Erandina ei loe see juunioride laiade laudade puhul.
Lumelauad on kolme tüüpi
- Twintip lumelauad sobivad parki ja trikkide tegemiseks, kuid nendega on lõbus mängida ka rajal. Lumelaua esi- ja tagakülg on 100% ühesuguse kujuga ning sidemed on paigutatud keskselt, mistõttu on sellega lihtne sõita mõlemas suunas ja maandada trikke.
- All mountain lumelauad on kõige mitmekülgsemad lauad. Kujundus on sarnane twintip lumelaua kujuga, kuid sidemed, flex ja tasakaalupunkt on lumelaual tahapoole viidud. Seda tüüpi lumelaud on enamikule inimestele suurepärane ost, sest see sobib all mountain, st nii rajal, pargis kui ka off-piste'is.
- Backcountry: Seda tüüpi lumelaud on mõeldud sügava puudri jaoks off-piste'is. Backcountry lumelaua kuju on väga sarnane lainelauale ja laua suur pind annab suurepärase voolavuse sügavas lumes.
Lumelaua disainid
Shape
- Directional: on mõeldud sõitmiseks ainult ühes suunas ja seda kasutatakse sageli rajale või off-piste'ile. Selle kuju puhul on laua otsas jäigem konstruktsioon, mis tagab stabiilsuse suurel kiirusel.
- Twin: Kujundatud identse esi- ja tagaküljega, mis muudab selle sobivaks parki ja trikkide tegemiseks. Twin-kujulised lumelauad võivad sõita mõlemas suunas.
- Directional twin: On mõlema kuju segu, mis on sageli mõeldud all mountain ja freestyle lumelaudade jaoks.
Baaskonstruktsioon
Baseline (lumelaudade põhi) on erinev ja võib olla kas camber, rocker või flat disainiga. Neid disainilahendusi kombineeritakse sageli, sõltuvalt lumelaua otstarbest.
- Rocker: Kehtib, kui lumelaud on ülespoole kaardus ja/või lumelaua otsas, mis muudab selle ideaalseks puuderlume ja lihtsate pöörete jaoks. Rocker takistab vastupanu ja muudab selle pargis kindla laua.
- Camber: Lumelaua nina ja saba on surutud lumme, mis suurendab kokkupuutepinda lumega ja annab parema serva haardumise.
- Flat: Tagab 100% kontakti lumepinnaga, mille tulemuseks on suurem stabiilsus kui traditsioonilisel rockeril ja pakub lihtsaid pöördeid.