Skateboard Buying Guide for Intermediate Skaters
Parima rula valimine on ülesanne, mis nõuab hoolikat kaalumist, kui olete keskastme rulaja. Kogemuse ja oskuste taseme tõusuga on teil välja kujunenud oma isiklikud eelistused ja on oluline, et te saaksite parima rula, et rulatajana edasi areneda.
Olenemata sellest, kas sa soetad uue tervikliku rula või täiendad oma olemasolevat seadistust uute kvaliteetsete osadega, see juhend on mõeldud selleks, et anda sulle nõu, mida vajad, et osta ideaalset rula kui keskastme rulaja, kes keskendub oskuste arendamisele ja uute trikkide õppimisele.
Ülevaade
Ülevaade
Rula tüüpi - erinevad rula lauad erinevate stiilide jaoks
Kõik rulalaudade tüübid koosnevad tekist, kahest veermikust ja neljast rattast, kuid nende spetsifikatsioonid ja mõõtmed on erinevad. Seetõttu on väga oluline alustada küsimusega: Mis tüüpi rulaja ma olen?
Kas keskendud peamiselt tehnilistele flip-trikkidele või naudid ka suuri treppe? Kas sa eelistad street spots, skateparke või üleminekurulaadimist, nagu vert ja bowling? Sinu rula stiil mängib suurt rolli, kui püüad leida sinu vajadustele kohandatud rula.
Enamik rulajaid ei jää siiski ainult ühe rulaarimisdistsipliini juurde ja oleks ka igav rangelt ühe distsipliiniga piirduda. Sa ei pea olema iga rulluisuliigi jaoks erinev rula, kuid uue rula soetamisel on hea mõte keskenduda oma peamisele kirele.
Allpool oleme liigitanud rula kolme põhidistsipliini: street, park ja transition. Kuid ärge jääge kategoriseerimisest kinni; kui teil on tänavale orienteeritud seadistus ja te tunnete äkki soovi rulaga rulluisutada - tehke seda!
Üleminekurulaud: Pool Skateboards ja Vert Skateboards
Transition skateboardid on mõeldud trikkide tegemiseks quarter pipes'idel, half pipes'idel ja bowl'idel, mille üleminekud lähevad horisontaalselt vertikaalsele 90-kraadise nurga all. Vert-skateboarding, mis on üks kõige ikoonilisemaid rula- ja rulluisutamisstiile, on tuntud oma tohutute õhutrikkide poolest massiivsetel pooltorudel (half pipes). Isegi vert'ile kukkumine nõuab märkimisväärset julgust.
Rula basseinides ja bowlites rulatamine kujutab endast üleminekurulaudingu erivormi ja on tegelikult vert'i eelkäija. Minevikus rulluisutasid rulluisutajad tühjades basseinides ja need pioneersessioonid tühjades basseinides viisid lõpuks eesmärgipäraselt ehitatud rulluisupoolde ja -kausside väljatöötamiseni.
Üleminekurulaudadel, olgu see siis basseinirulaud või vert-rulaud, on tavaliselt suuremad rattad ja tekid võrreldes tänavaseadmetega. Suuremad kiirused ja suuremad trikid üleminekurulaudade puhul nõuavad stabiilsemat seadistust. Ülemineku seadistuste puhul on levinud ka suurem rattariba, mis annab lisastabiilsust ja kontrolli. Suurema teljevahe tulemuseks on suurem pöörlemisraadius. See ei pruugi siiski olla soovitav, kui sulle meeldib "surfata" basseinides ja bowlites, kus sa võid eelistada võimalust teha kitsamaid pöördeid carvingul ja suuna muutmisel.
Tänavarulaudad
Tänavarullid on tavaliselt kitsamad ja madalamad kui rulluisud üleminekuks. Neil on väiksemad ja kõvemad rattad parema manööverdusvõime ja vastupidavuse tagamiseks, mis parandab reageerimisvõimet ja hõlbustab kergemaid flippimis- ja pöörlemismanöövreid.
Tänavarulaudadega seostatakse tihtipeale mõlemas otsas kick tail'idega varustatud rulluiskude arendamist. See uuendus viis lõpuks popsicle rula teki kujuni, mis on muutunud enam-vähem standardiks rula-lauaspordis. Topelt kicktails võimaldavad sooritada mitmest järjestikusest trikist koosnevaid liine, kasutades rula kõikidest nurkadest, sooritades samal ajal trikke fakie stance'is või popping nollie trikke jne.
Tänavarulaudimine on kunstivorm, mis hõlmab ümberkujundavat ja loomingulist kokkupuudet linnaarhitektuuriga. Rulatajad kasutavad linnamaastikku ümber, muutes igapäevased objektid, nagu trepid ja käsipuud, võimaluseks eneseväljenduseks ja eksperimenteerimiseks. See dünaamiline suhtlus rulaja ja tänava vahel on aidanud rula- ja rulluisutamist alates 1980ndate lõpust ja 90ndate algusest uutesse ja huvitavatesse suundadesse viia.
Park Rula
Parkide jaoks ideaalne rula seadistus sõltub lõppkokkuvõttes a) sinu eelistustest ja b) konkreetsest pargist, kus sa kõige rohkem rulluisutad. Skatepargid on väga erinevad, sisaldades erinevaid takistusi alates rampidest ja rööbastest kuni vertside ja basseinideni.
Pinnad võivad varieeruda betoonist asfaldini ja puitpõrandateni ning pargid on erineva suurusega - alates võistlusteks mõeldud massiivsetest areenidest kuni väiksemate ajutiste aladeni sõpradega vabaaja rulluisusessioonideks.
Selle tulemusena ei ole pargirulluisutamise jaoks standardset setup'i ja kui sa rulluisutad peamiselt parkides, siis on loomulik, et sa võtad oma setup'i aluseks selle, mis töötab sinu konkreetses pargis kõige paremini. Näiteks kui sinu lemmikrulluisupargis on siledad ja libedad põrandad, siis võib veidi pehmema duromeetri valimine parandada sinu haardumist ja üldist jõudlust.
Täielik või kohandatud rula - kas täielikud rula lauad on seda väärt keskastme rulajaile?
Täieliku rula soetamine võib olla praktiline valik edasijõudnud rulluisutajatele, eriti kui nende praegune seadistus vajab täielikku väljavahetamist. Siiski on oluline tagada, et täielik rula vastab teie konkreetsetele vajadustele ja on valmistatud headest osadest.
Komplektsed rula lauad koosnevad tavaliselt osadest, mis on kehvema kvaliteediga võrreldes üksikult ostetud osadega, kuid komplektne rula on ka odavam. Kui valite komplektse rula, eelistage tuntud rula- ja rulluisumärke ning pöörake tähelepanu sellistele olulistele spetsifikatsioonidele nagu teki laius, puidu liik (vältides Hiina vahtrat), ratta läbimõõt, ratta kõvadus ja veoauto tootja, et saada vastuvõetavat jõudlust ja vastupidavust.
Oma rula ehitamine võimaldab teil valida rula iga osa vastavalt oma konkreetsetele eelistustele. Lisaks märkate, et teatud osad teie seadistuses võivad kuluda kiiremini kui teised, mistõttu on vaja oma seadistust kohandada.
Teie rulaosade eluiga sõltub suuresti teie rula stiilist. Grindid kulutavad veermikke kiiremini, samas kui powerslide'id põhjustavad rataste kulumist. Tavaliselt kulub tekk kõige kiiremini ja vajab seetõttu sagedamini väljavahetamist.
- Vaadake meie komplektsete rulaosade valikut
- Ehita kohandatud rula SkatePro's Custom Skateboard Builderi abil.
Millal osta uus rula tekk?
Teate, et on aeg oma rula tekki välja vahetada, kui see hakkab killustuma või delamineeruma ning kui see tundub pehmem ja kaotab oma algse särtsaka popi. Isegi kui ei ole nähtavaid kahjustuse märke, nagu laastud, muutub see aja jooksul nõrgaks ja vähem nauditavaks uisutada. Lõppkokkuvõttes on õige aeg uue rula teki ostmiseks siis, kui tunnete, et see parandab teie kogemust ja muudab selle nauditavamaks.
Täiusliku rula teki valimine
Täiusliku rula teki valimine hõlmab lisaks esteetilistele kaalutlustele ka muid kaalutlusi. Sellised tegurid nagu suurus, kuju, kumerus ja puidu liik mängivad jõudluse ja mugavuse määramisel olulist rolli. Täiusliku rula teki otsimisel on oluline mõista, kuidas need elemendid mõjutavad sinu rula stiili ja isiklikke eelistusi.
- Suurus: Leia ideaalne suurus vastavalt oma jalanõude suurusele ja rula stiilile. Veenduge, et teki laius vastaks teie veermiku telje laiusele.
- Puidutüübid: Rula edasijõudnuna soovid vältida pehmemat puitu, nagu Hiina vaher, kuid üldiselt on 7-kihiline vaher see, mida sa vajad.
- Konkava: Rula teki koobas viitab selle kumerusele laiuse suunas. Konkava mõjutab oluliselt seda, kuidas tekk tundub ja kui kindlalt see sõidu ajal jalga lukustub.
Saa eksperdi nõuandeid rulaplaadi tekkide kohta siit:
Kui kaua kestavad rula-lauakatted?
Kvaliteetsed rulaplaadi veermikud kestavad tavaliselt aastaid, kuid on märke, mis näitavad, millal on aeg neid välja vahetada. Kui riputid on kulunud nii, et need häirivad lihvimist või stoppimist, või kui sa oled lihvinud kogu telje ulatuses, on see hea märk sellest, et uusi veoautosid on vaja. Juhul, kui kuningasnagi on murdunud tugeva purunemise tõttu, on võimalik vahetada välja ainult kuningasnagi. Kui teie puksid kuluvad kiiremini kui ülejäänud veoauto, kaaluge täiesti uue tunnetuse saamiseks värskete rulluiskude pukside soetamist. Ja pidage meeles, et saate alati oma veoautode tihedust reguleerida, pingutades või lõdvendades kingpin-mutrit!
Vaadake meie valikut rula-laua veoautode ja varuosade kohta, et leida see, mida vajate:
Täiusliku rula-laua veermiku valimine
Uute rula-laua veoautode hankimisel arvestage järgmisi põhitegureid:
- Suurus: Veenduge, et teie veermiku laius vastab teie teki laiusele, et säilitada stabiilsus ja vältida trikkide tegemisel kingade segamist.
- Veoauto kõrgus: Valige madala, keskmise või kõrge veermiku vahel, lähtudes oma eelistustest stabiilsuse, ratta vaba ruumi ja lihtsa kontrolli osas.
- Veoauto kaal: Kaaluge veoautode kaalu, sest kergemad veoautod võivad pakkuda trikkide puhul eeliseid, kuid pidage meeles, et kaal korreleerub suurusega.
Kui soovid rohkem teada saada rula veoautode kohta, võid vaadata meie juhendit:
Millal osta uusi rula rattarattaid
Rula-lauarattad on vastupidavad, kuid kuluvad lõpuks ära sagedase kasutamise korral. Märkad, et nad muutuvad aja jooksul väiksemaks või tekivad lamedad kohad, kus nad on ühest kohast kulunud. Need lamedad kohad võivad olla tüütud ja takistada sinu rula- ja rulaelamust. Kui sul tekib mõni neist probleemidest, on aeg kaaluda uute rula rataste soetamist.
Aja jooksul kipuvad rula rattad välisservast kiiremini kuluma ja see vähendab sõidupinda ehk kontaktpinda. Selleks, et tagada ühtlane kulumine ja pikendada nende eluiga, on soovitatav aeg-ajalt rulaplaadi rattaid roteerida. Lihtsalt eemaldage rattad ja vahetage need risti-rästi: paremast esirattast saab vasakpoolne tagumine ratas ja vasakpoolsest tagumisest rattast saab parem esiratas. Korrake seda mustrit ülejäänud rataste puhul. Selline pöörlemismeetod aitab kulumist ühtlasemalt jaotada kõigi rataste vahel.
Täiusliku rula rattaratta valimine
See on lühike kokkuvõte sellest, mida uute rula- ja rula-rataste hankimisel arvesse võtta:
- Suurus/läbimõõt: Valige õige rattasuurus vastavalt oma rula stiilile ja maastiku eelistustele. Väiksemad rattad pakuvad agiilsust ja reageerimisvõimet, samas kui suuremad rattad tagavad stabiilsuse ja kiiruse.
- Kõvadus (Durometer): Valige oma ratastele sobiv kõvadusaste, lähtudes pinnast, millel rulluisutate, ja teie isiklikest eelistustest haardumise ja libisemise vahel. Pehmemad rattad pakuvad suuremat haardumist ja löögiabi, samas kui kõvemad rattad pakuvad suuremat kiirust ja vastupidavust.
- Kuju ja kontaktpind: Võtke arvesse rataste kuju ja kontaktpinna/sõidupinna suurust. Kitsad kontaktpinnad pakuvad suuremat reageerimisvõimet ja on paremad trikkide tegemiseks, samas kui laiemad kontaktpinnad tagavad suurema haardumise ja stabiilsuse.
Vaata meie juhendit, et saada lisanõuandeid kõige kohta, mis on seotud rula ratastega:
Rula suurus: Kuidas teada, millise suurusega rula võtta?
Rula teki õiget suurust valides veendu alati, et laius vastab sinu jalgadele ja eelistustele, sest teki laius mõjutab oluliselt seda, kuidas sa uisutades tunned. Suurustabelile viitamine aitab kindlaks teha, kas sinu jalanõude suuruse põhjal sobib väiksem või laiem tekk. Kui tekk on liiga kitsas, võib see tunduda ebastabiilne, kui aga liiga lai, võib manööverdamisvõime väheneda. Üldreeglina, kui kannad Euroopa jalatsite suurust 45 või rohkem, vali vähemalt 8 tolli laiune tekk, et hõlbustada trikkide korralikku maandumist.
Oluline on märkida, et sinu rula stiil ja isiklikud eelistused on olulised tegurid rula teki suuruse valimisel. Neile, kes keskenduvad basseini- või vert-rulaskmisele, on tõenäoliselt eelistatavam laiem tekk, kui on tabelis soovitatud.
Rula laius | Soovitatav vanus | Jalatsite suurus USA | Kinga suurus UK | Kinga suurus EU |
6.5" | 3 - 5 | 6C - 11C | 5Y - 10Y | 23 - 28 |
6.75" | 3 - 5 | 7C - 11C | 6Y - 10Y | 24 - 28 |
6.825" | 4 - 6 | 9C - 12C | 8Y - 11Y | 26 - 30 |
7.0" | 5 - 7 | 10C - 1 | 9Y - 12Y | 28 - 32 |
7.125" | 6 - 8 | 11C - 2 | 10Y - 1 | 29 - 33 |
7.25" | 7 - 9 | 12C - 3 | 11Y - 2 | 30 - 34 |
7.375" | 8 - 10 | 13C - 4 | 12Y - 3 | 31 - 35 |
7.5" | 9 - 11 | 1 - 6 | 13Y - 5 | 32 - 38 |
7.625" | 10 - 12 | 2 - 7 | 1 - 6 | 33 - 39 |
7.75" | 12 - 14 | 4 - 9 | 3 - 8 | 35 - 42 |
7.875" | 12 - 14 | 4 - 9 | 3 - 8 | 35 - 42 |
8" ja rohkem | 14 ja rohkem | 9 ja rohkem | 8 ja rohkem | 42 ja rohkem |
Vaata meie täielikku juhendit: