Vahekaitsed - selgitused terminite kohta
Vahekaitsed pannakse iga ratta laagrite vahele. Vahepealseid kasutatakse uiskudel, rolleritel, lainelaudadel ja peaaegu kõigel, mis veerevad laagritega.
Oma rataste puhul tuleks alati kasutada õiget liiki vahekaitsmeid. Kui te ei kasuta vahekaitsmeid, võivad laagrid saada liigset koormust, veereda halvasti ja lõpuks lühikese aja jooksul puruneda. Kui kasutate valesid vahekaitsmeid, ei pruugi laagrid olla korralikult kinnitatud ja need võivad ratta veeremisel küljelt küljele liikuda.
Vahekaitsmete tüübid
Kõige levinumad vahed on järgmised:
- 6 mm distantskettad: 6 mm distantskettad
- 8 mm distantskettad
6 mm distantskettad
6 mm distantskettidel on keskel "lisarõngas". Võite kasutada 6 mm distantsrõngaid 6 mm telgedega.
Kasutatakse alati koos 6 mm telgedega. Vahekoht pannakse kahe laagri vahele ja see hoiab neid kindlalt õiges kohas ning vähendab laagrite siseläbimõõtu 6 mm-ni.
Kuidas laagrid välja võtta, kui kasutate 6 mm distantskettaid rattas
8 mm distantskettaga
8 mm spacer sobib mugavalt laagrite vahele ja küljelt ei ole näha "lisarõngast". Neid kasutatakse 8 mm telgedega
Kasutatakse alati 8 mm telgedega. Vahekaitseklots pannakse lõdvalt laagrite vahele ja seetsentreerib rattapoldi rataste paigaldamisel. See vähendab laagritele suunatud pinget.
Kuidas saada laagrid rattast välja, kui kasutatakse 8 mm distantskettaid
Materjal
Enamik vahekaitsmeid on valmistatud metallist, kuid mõned võivad olla ka plastist. Plastikust vahed ei ole nii tugevad kui metallist ja need lõhenevad kergesti. Soovitame kasutada metallist valmistatud vahekaitsmeid.
Mini / Micro (688)
Mõnes uisus on tootja kasutanud mini/mikro laagreid ja nende jaoks tuleb kasutada spetsiaalseid distantslaagreid. Mikrolaagrid on väiksema läbimõõduga, seega ei saa kasutada tavalisi distantslaagreid. SkatePro ei müü mikrolaagreid ega neile sobivaid distantslaagreid.