Kiivrite eluiga
Kiiver tuleks välja vahetada, kui sellel on pragusid või muhke ning veenduda, et lukk, rihmad ja võimalik suuruse reguleerimise süsteem on terved.
Teie kiiver - jalgrattakiiver või rulluisukiiver - ei ela igavesti. Seepärast on oluline olla teadlik kahjustustest ja kulumisest, mis vähendavad kiivri võimet optimaalselt kaitsta.
Millal peaksin kiivri välja vahetama?
Kõik rulluisukiivrid või jalgrattakiivrid tuleks pärast tõsist lööki välja vahetada, isegi kui ilmseid kahjustuse märke ei ole. Kiiver võib olla seestpoolt lõhenenud, kuigi see ei ole palja silmaga nähtav. Samuti võib higi rikkuda vahtmaterjali, millest on valmistatud kiivri sisemine kest ja mis muudab kiivri põrutusi summutavaks. Kui vahtplastil on kulumise või pragude märke, peaksite kiivri välja vahetama.
Kiivrit on soovitatav vahetada iga viie aasta tagant regulaarse kasutamise korral.
Kui lapsed kasvavad, on samuti oluline silmas pidada, et kiiver ikka veel sobiks ja kaitseks hästi.
Kuidas kiivrit kontrollida?
Kui saate vastata jaatavalt mõnele järgmistest küsimustest, tähendab see, et teie jalgrattakiiver või rulluisukiiver on halvas seisukorras ja tuleks välja vahetada.
- Kas kiivri väliskestal on pragusid, kriimustusi või muhke? Uurige väliskesta. Kui värv on tuhmunud, võib see viidata sellele, et plastik on päikese ja tuule UV-kiirguse mõjul pehmenenud ning seetõttu peaksite kiivri välja vahetama.
- Kas sisekoorel on märke pragudest või vananemisest? Keerake kiiver ümber, võtke välja polsterdus ja uurige sisekesta.
- Kas pandlad ja rihmad töötavad halvasti? Kontrollige, kas pandlad klõpsavad korralikult kokku ja kas rihmad on kenasti ja vigastusteta.
- Kas teil on probleeme suuruse reguleerimise süsteemi pingutamise ja lõdvendamisega? Mõnedel kiivritel on tagaosas pöörlev lukk, millega saab suurust reguleerida, et see sobiks rätsepatööna ja mugavalt. Kui lukk ei tööta optimaalselt, tuleks kiiver välja vahetada.