Ostmine kitesurfing varustus
Kõige olulisemad varustuse kitesurfing on leilelaud ja lesta ise. Siit leiad kasulikku teavet, kui oled otsustamas mis tahes neist.
1. Leiut
Leiud on erineva kuju, suuruse ja konstruktsiooniga. Peamised tüübid on Bow-kites, Delta-kites, C-kites ja hübriidlaiud. Igaühel neist on spetsiifilised omadused ja seetõttu sobivad nad erinevatesse tingimustesse. Oluline on uurida tuuletingimusi, kus te kavatsete lohega surfata, sest tuule tugevus on lohe puhul otsustav tegur. Näiteks suuremad lestad on paremad nõrgemate tuulte korral, samas kui väiksemad lestad sobivad tugevama tuule korral.
Allpool oleval tabelil on kaks mõistet, mida on üsna oluline selgitada ja mõista, sest need loovad ühe olulise erinevuse nende leilade vahel.
Sild on teie lohe esiserva (esiserva) külge kinnitatud nööride süsteem. Need nöörid võivad olla paigutatud erinevalt, sõltuvalt lohest. See näeb välja nagu ämblikuvõrk lohe esiserval ja koondub seejärel üheks liiniks, mille külge te ühendate liine riba küljest. Sild on põhimõtteliselt süsteem, mis võimaldab teil rohkem kontrollida oma lesta ja eriti lesta võimsuse suurendamist. Näiteks C-diitidel, millel ei ole silda, on plahvatuslikum võimsuse suurendamine, mis võimaldab teil teha rohkem pöördeid ja loopinguid, kuid nõuab ka keerutusi, et neid juhtida.
Bridle on siis süsteem, mis võimaldab suuremat depower'i võrreldes C-draiveri kujuga. Depower tähendab, et teete oma lehe lamedamaks, mille tulemuseks on, et vähem selle pinnast tabab tuult ja seega väheneb tõmbejõud.
2. Riba ja liinid
Teie ja lohe vahel peavad olema riba ja nöörid, et lohega toime tulla. Sa pead kandma lohe rakmeid, mille ühendad ribal oleva kanasilmuse külge. Nii ühendad sa ka linad. Kui olete selle kõik teinud, saate te juhtimise üle kangi, linade ("oma rooli") ja lohe üle.
Riba ja linad aitavad sul juhtida oma lohe, teha pöördeid, kiirendada või vähendada kiirust. Baari ja linade seadistuse osas on palju variante, kuid üks kõige levinumaid konfiguratsioone on 4-liiniline baar. Selle seadistuse puhul on kaks keskel asuvat liini ühendatud esiservaga depower-süsteemi kaudu. Ülejäänud kaks liini, mis on kinnitatud baari mõlemasse otsa, on ühendatud kahe tiivaotsaga, mis aitavad teil lohe juhtida ja teevad võimalikuks depowering ja powering. Need on tavaliselt värvikodeeritud ja sõlmedega sobitatud vastavalt riba tipu liinidele, et õige ühendus oleks lihtne.
Kui vaatame lähemalt, ainult riba, siis on sõltuvalt tootjast samuti palju konfiguratsioone. Kõige tavalisem erinevus on "riba kohal olev trimmisüsteem" ja "riba all olev trimmisüsteem". Esimesel juhul on teil suurem liikumisvabadus, kuid depoweri saavutamine võib olla veidi raskem. Teise seadistuse puhul on juurdepääs lihtsam, sest depower on teile lähemal, kuid selle kättesaamine võib olla keeruline.
Oluline on siinkohal mainida, et kui te otsustate vahetada liine, peaksite alati veenduma, et ostate oma konkreetsele lohe mudelile sobiva pikkusega liine, sest lühemad või pikemad liinid võivad kahjustada teie harjumuspärase lohe kontrolli.
3. Leiulaua
Veel üks oluline asi kitesurfingu jaoks on sinu leilelaud. Nagu paljude teiste laudispordialade puhul, on ka leilelaudade puhul mõned põhipunktid:
- Kuju: Laud võib olla kas twin tip (sümmeetriline ees ja taga) või suunaga (surfilaud). Lisaks võib olla kandiline või ümaram kuju. Ruudukujuline kuju on hea, kui tegemist on serva, vastutuule ja popiga, samas kui ümaram kuju on hea carvinguks ja võimaldab sujuvamat maandumist.
- Rocker: Rocker on teie laudade kõverus tipust sabani. Mida rohkem rocker (mida kumeram on teie laud), seda paremini popib see. Samas on lamedamad lauad paremad servade tegemiseks.
- Konkava: Konkava lisamine (teie laua kumerus külgmiste servade vahel) lisab sõidule sujuvust ja muudab maandumised pehmemaks.
- Uimed: Saate valida, kas sõita leililauaga koos uimedega või ilma uimedeta. Kui lisate sellele uimed, pidage meeles, et suuremad uimed annavad teile suurema stabiilsuse tormilistes vetes ja servades ning lihtsamad ülestuule omadused. Väiksemad uimed on paremad veepinnal sujuvalt libisemise seisukohast.
- Suurus: Erinevatel kaubamärkidel on erinevad suurussoovitused. Üldiselt sõltub laua suurus teie kaalust ja oskustasemest. Laud peaks olema piisavalt suur, et toetada teie kaalu ja hoida teid leili jõul olles hõljumises. Algaja jaoks on hea mõte valida veidi suurem laud, kuna see suurendab teie ujuvust. Hiljem võite liikuda lühema laua poole, kui tunnete end mugavamalt ja teil on oskused hõlpsasti lennata ja saada leililaudade mängima.
4. Kas oled algaja?
Kui oled kitesurfingu algaja, veendu, et sa:
- vali endale sobiv leil, millel on hea depower
- Hangi endale kaitsevarustus (kiiver, turvavits ja võib-olla löögivest).
- Võtke osa kitesurfingu sissejuhatavast kursusest (alati on hea, kui teil on paar juhendatud sessiooni).
- Leia endale leilikaaslane, koos sõbraga on turvalisem ja lõbusam.