Roller: Pargi kaitse juhend
Õige kaitsevarustus ei hoia teid mitte ainult turvaliselt. Aga aitab teil ka asju järgmisele tasemele viia. Vaata siit, kuidas leida õige kaitsevarustus.
Olenemata sellest, kas sa oled algaja või kogenud profi rolleriga sõitja, peaksid sa alati kandma kaitsevarustust, kui sa skatepargis rööbastele, boksidele, quarter pipes'idele ja minirampidele põrkad.
Aga miks on seda vaja? Sa võid endamisi mõelda.
Noh, esiteks vähendab kaitsevarustus vigastuste ohtu, mis tähendab, et sa pead vähem aega rolleriga sõitma ja rohkem aega vaatama, kuidas teised ratturid paremaks muutuvad.
Teiseks, õiged kaitsevahendid muudavad teie enesetunde turvalisemaks. Seega hakkate suurema tõenäosusega tegema uusi ja keerulisemaid trikke , sest teate, et kukkumise korral võtab teie kaitsevarustus suurema osa löögist vastu.
Selleks, et saada kaitsevarustuse täielik potentsiaal välja, peate valima oma spordiala jaoks õige varustuse. Õnneks on see lihtne, kui te lihtsalt järgite ülaltoodud videojuhendit.
Kiiver
Okei, võtame asja ülevalt alla. See on kõige olulisem varustus. Pea meeles, et luu võib paraneda, kuid sinu aju mitte. Otsi hästi ventileeritavat ja mugavat kiivrit.
Oluline on hankida hästi istuv kiiver. See ei tohiks su peas vingerdada. Kiivreid on igasuguseid värve ja disainilahendusi, nii et ei ole mingit vabandust, kui sa ei kanna sellist kiivrit.
Miks peaksin siis ostma rulluisukiivri ja mitte kasutama lihtsalt oma jalgrattakiivrit? Rulluisukiivrid katavad su pea tagakülge. Need on tehtud kaitsma teid isegi siis, kui te kukute tahapoole, mida te võite rolleriga sõites tavaliselt kogeda, jalgrattakiivrit ei ole.
Põlvekaitsmed
Kui sa oled uus või kui sa sõidad ainult flatlandil, väikestel grindirööbastel ja funboxidel, siis pakub sulle elementaarne 3-pakett korralikku kaitset.
Aga niipea, kui hakkad tegema järgmise taseme trikke või liigud suuremate pargitakistuste, nagu flow-alad, halfpipes, trepid/rajad ja hipid, tahad uuendada mõnele vastupidavamale, kui see on tehtud selleks, et vastu pidada kõvadele kokkupõrgetele.
Otsi vertikaalsemale orienteeritud põlvekaitsmeid, millel on suured kõvad plastikust korgid ja paks vahtpolster sisemuses, et absorbeerida löögijõudu. Kuigi hea komplekt pargipõlvekaitsmeid peaks olema mahukas, peaksid nad olema ka anatoomiliselt kujundatud, et nad ei piiraks teid trikke tehes.
Põlvekaitsmed
Need on samuti hädavajalikud, et vältida vigastusi. Lisaks kaitsevad need lööbe- ja hõõrdumisõõnsuste eest, kui sa oled takistusest alla libisema hakanud ja libisenud.
Sarnaselt põlvekaitsmetega peaksite valima vastupidavamad mudelid, millel on hea rasvane polster. Samuti peaksid need olema anatoomilise kujuga, et anda teile maksimaalne liikumisulatus.
Suukaitsmed
Ei tohiks tegelikult olla mitte "nice-to-have", vaid "must-have" rolleriga sõitjatele. Rolleririba varitseb just nurga taga ja te tahate olla valmis, kui see teid tabab.
See on väike ese, tavaliselt soodsa hinnaga ja see kaitseb teid hammaste pöördumatu kahjustamise eest.
***